لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۴۳

احمدی نژاد: اوايل هفته آينده کابينه‌ را به مجلس معرفی می‌کنم


محمود احمدی نژاد روز شنبه هفدهم مردادماه گفت که اوايل هفته آينده کابينه دهم را به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهد کرد.

مراسم تحلیف محمود احمدی نژاد به عنوان دهمين رييس جمهوری در روز چهارشنبه برگزار شد. همزمان با این مراسم تجمع های اعتراضی در سطح تهران برگزار شد.

نتایج انتخابات بیست و دوم خرداد در بيش از ۵۰ روز گذشته با اعتراض های گسترده ای رو به رو شده است و در جريان تجمع های خيابانی اين روزها، صدها نفر بازداشت شده و به گفته مقامات دولتی حداقل ۳۰ نفر نيز در اين اعتراضات کشته شده اند.

اين در حالی است که مخالفان می گويند تعداد کشته شدگان بسيار بيشتر از اين است.

مير حسين موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد اصلاح طلب، می گويند به دليل تخلفات و تقلب گسترده در روند انتخابات رياست جمهوری، دولت بر آمده از اين انتخابات مشروعيت ندارد.

تعداد جوان ها


این در حالی است که محمود احمدی نژاد روز شنبه گفت:« اوايل هفته آينده کابينه‌ را به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌کنم».

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، وی درباره ترکيب کابينه دهم همچنين گفته است:« تعداد جوان‌ها در اين کابينه جهش بی‌سابقه دارد و حضور آن‌ها چشمگير است».

محمود احمدی نژاد در حالی از معرفی کابينه خود در هفته آينده خبر داده است که روز گذشته يکی گروه های اصلی اصولگرا از وی خواسته بود که در انتخاب کابينه با رهبر ايران و مجلس شورای اسلامی مشورت کند و نسبت به پيامدهای انجام ندادن اين کار به وی هشدار داده بود.

در نامه حبيب الله عسگر اولادی مسلمان، دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبری، که روز جمعه منتشر شد، از عملکرد محمود احمدی نژاد در انتخاب اسفنديار رحيم مشايی به عنوان معاون اول انتقاد شده است.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبری تصريح کرده است که رويکرد محمود احمدی نژاد پس از انتخابات «نگرانی جديد و مهمتری» به وجود آورد که «بار مضاعفی بر گرفتاری‌ها گذاشته» شد

پس از انتصاب آقای رحيم مشايی به عنوان معاون اول بسياری از روحانيون از اين اقدام محمود احمدی نژاد انتقاد کرده و خواستار کناره گيری وی شدند.

سرانجام آيت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی طی نامه ای از وی خواست تا آقای مشايی را کنار بگذارد. محمود احمدی نژاد پس از تاخير يک هفته ای و پس از انتشار علنی نامه رهبر، با استفعای آقای مشايی موافقت کرد.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبری به محمود احمدی نژاد هشدار داده است که در صورت « بعضی بی‌دقتی‌ها»، مشورت نکردن، «غره شدن به رأی مردم» و در پيش گرفتن «روشی غير از آهنگ ولايت»، می تواند به حرکت «حرکت هماهنگ دولت» و « مجلس» ، «خلل جبران‌ناپذيری» وارد کند.
XS
SM
MD
LG