لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۰۳

احمد خاتمی: ۱۷۰ سايت خارجی عليه هدفمند کردن يارانه های تبليغ می کنند


احمد خاتمی، در نماز جمعه تهران گفته است که «دشمنان» در حال برنامه‌ريزی عليه قانون هدفمند کردن يارانه‌ها هستند و از طريق ۱۷۰ سايت خارجی عليه اين طرح تبليغ می کنند.


احمد خاتمی ، امام جمعه موقت تهران هدف اين تبليغات را «خالی کردن دل مردم» بيان کرده است.

احمد خاتمی گفته است:«از جمله مواردی که دشمنان در پی برنامه ريزی عليه آن هستند ، قانون هدفمندی يارانه هاست که ۱۷۰ سايت خارجی عليه آن تبليغ و طراحی می کنند و می خواهند دل مردم را خالی کنند و از اين جا معلوم می شود که اجرای اين قانون به ضرر آنهاست که به اين صورت عليه آن تبليغ می کنند.»

برخی از کارشناسان اقتصادی و نمایندگان مجلس پیشتر در خصوص پیامدهای تورمی طرح «قانون هدفمند کردن يارانه» هشدار داده بود. این طرح قرار بود از اول مهرماه سال اجرا شود، اما محمود احمدی‌نژاد، شنبه نهم آبان در يک برنامه تلويزيونی، اظهار داشت، دولت زمان دقيق اجرای طرح «هدفمندکردن يارانه‌ها» را اعلام نمی‌کند تا به گفته او «تبعات» اين طرح به حداقل برسد.

با اين حال، احمد خاتمی می گويد: «در دو سه سال اخير می‌شنويم که گفته می‌شود اقتصاد کشور به فلان وضع می‌افتد، اما اين‌گونه نشد و بحمدالله در هيچ عرصه‌ای بحران‌زده نيستيم.»

در حالی که درباره شوک احتمالی اجرای اين طرح، همچنان در محافل گوناگون گمانه‌زنی می‌‌شود، وزير اطلاعات دولت محمود احمدی‌نژاد نيز اوايل ماه جاری احتمال داد که اين طرح با تنش‌هايی همراه باشد.

حيدر مصلحی در اين باره گفته بود: «با برنامه‌ريزی‌هايی که انجام شده، ‌اجرای اين طرح کمترين تنش را خواهد داشت؛ البته نه اينکه هيچ تنشی به همراه نداشته باشد ولی نکته قابل توجه اين است که نظرسنجی‌های صورت گرفته حاکی از همراهی خوب مردم با اين طرح است.»

از سوی ديگر در همين زمينه، اسماعيل احمدی‌ مقدم، فرمانده نيروی انتظامی نيز، در روز ۲۷ مهرماه امسال تصريح کرد که پليس برای اجرای طرح هدفمند کردن يارانه‌ها از آمادگی برخوردار است.

سفر رهبر جمهوری اسلامی به قم

احمد خاتمی در بخش ديگری از اظهارات خود به سفر اخير آيت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی به قم پرداخت و گفت که ديدار مراجع تقليد در قم با رهبر جمهوری اسلامی «افشای دروغ» ۱۷ ماهه مخالفان درباره بريدن «حوزه و مراجع از نظام و ولايت» بود.

برخی از مراجع در قم با آيت الله خامنه ای در قم ديدار کردند از جمله آيت الله گلپايگانی، آيت الله نوری همدانی، آيت الله شاهرودی، آيت الله مکارم شيرازی و آيت الله شبيری زنجانی.

در مقابل تعدادی از مراجع تقليد در قم از ملاقات با رهبر ايران پرهيز کردند از جمله آيت لله وحيد خراسانی، آيت الله موسوی اردبيلی، آيت الله بيات زنجانی، آيت الله گرامی قمی، آيت الله صادق روحانی، آيت الله يوسف صانعی و آيت الله سيد حسين شيرازی با وی ملاقات نکردند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG