لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۵

آتش‌سوزی «خرابکارانه» در اتاق منشی‌های اکبر هاشمی‌رفسنجانی


اداره کل روابط عمومی مجمع تشخيص مصلحت نظام در بيانيه ای اعلام کرده است، بامداد روز دوشنبه شخصی با ورود به ساختمان اين مجمع در اقدامی «خرابکارانه» اتاق محل استقرار منشی‌های اکبر هاشمی‌رفسنجانی، رييس مجمع، را به آتش کشيده است.

اداره کل روابط عمومی مجمع تشخيص مصلحت نظام در بيانيه خود به تشريح اين حادثه پرداخته و نوشته است: «در ساعت ۲:۳۰ بامداد دوشنبه مورخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ يکی از اتاق‌های ساختمان قدس، دفتر مجمع تشخيص مصلحت نظام، در اقدامی خرابکارانه دچار حريق شد و تمام وسايل آن در آتش سوخت.»

در اين بيانيه اضافه شده است: «در اين اقدام قابل تامل و مشکوک، شخصی با ورود به ساختمان قدس، به وسيله‌ای اتاق محل استقرار منشی‌های آيت‌الله هاشمی رفسنجانی را به آتش کشيد و متواری شد.»

طبق اين گزارش « منشی کشيک دفتر مجمع» که در زمان وقوع اين حادثه در حال استراحت بوده است «دچار سوختگی» شده و به بيمارستان منتقل شد.

روابط عمومی مجمع تشخيص مصلحت نظام می‌گويد به رغم اين که ماموران آتش‌نشانی توانستند آتش سوزی را مهار کرده و مانع گسترش آن به قسمت های ديگر اين ساختمان شوند، اما «اتاق مذکور با تمام وسايل و حتی درب‌های آن در شعله‌های آتش سوخت.»

روابط عمومی مجمع تشخيص مصلحت می‌گويد، دوربين‌های حفاظتی تصاوير «روشنی» را از اين فرد «خرابکار» ثبت کرده اند.

در اين بيانيه آمده است: «دوربين‌های حفاظتی مجمع از لحظه ورود اين خرابکار به مجمع تا لحظه فرار از چهره او تصويرهای روشنی ثبت کرده‌اند که اين تصاوير در اختيار مراجع و مسئولان ذيربط قرار گرفته اند.»

اداره کل روابط عمومی مجمع تشخيص مصلحت نظام ابراز اطمينان کرده است در صورت « تلاش مناسب نهادهای حفاظتی و امنيتی ذيربط»، همه ابعاد اين حادثه آشکار می‌شود.

تاکنون نهادهای امنيتی و انتظامی جمهوری اسلامی به خبر آتش‌سوزی «خرابکارانه» در دفتر مجمع تشخيص مصلحت واکنشی نشان نداده اند.

اکبر هاشمی رفسنجانی پس از انتخابات رياست جمهوری ايران در سال ۱۳۸۸ با حمايت از برخی از مطالبات معترضان به نتايج انتخابات، خشم اصولگرايان حامی رهبر جمهوری اسلامی را برانگيخت.

اکبر هاشمی رفسنجانی از زمان برگزاری نماز جمعه تهران در ۲۶ تير ماه سال ۱۳۸۸، ديگر «حاضر» به برگزاری نماز جمعه تهران نشده است.

وی همچنين با شرکت نکردن در انتخابات رياست مجلس خبرگان رهبری، صندلی ریاست این مجلس را به محمدرضا مهدوی کنی واگذار کرد.
XS
SM
MD
LG