لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ تهران ۱۷:۴۱

«دو تن از فرزندان آيت الله بيات زنجانی بازداشت شدند»


صحنه ای از تظاهرات روز دوشنبه در تهران
گزارش های رسيده از ايران حاکی از آن است که شماری از فعالان سياسی و مدنی بازداشت شده اند. گفته می شود دو تن از فرزندان آيت الله بيات زنجانی نیز روز دوشنبه بازداشت شده اند.

به گزارش رسانه های نزدیک به مخالفان در ایران، محمد مصطفی و سوسن، فرزندان آيت الله بيات زنجانی روز دوشنبه در تهران بازداشت شدند.

به گزارش «تحول سیز» محمد مصطفی، لیسانس هنر و سوسن، دانشجوی فوق لیسانس معماری، دانشگاه اصفهان هستند که روز دوشنبه همراه با شماری دیگر در متروی صادقیه تهران بازداشت و روانه زندان اوین شدند‬.

این گزارش اضافه کرده است، فرزندان آیت الله بیات از قم تحت تعقیب نیروهای امنیتی بودند و در مترو به محض آغاز اعتراضات و شعارهای مردم توسط نیروهای اطلاعات بازداشت شدند.

آيت الله بيات زنجانی از مراجع منتقد جمهوری اسلامی است که هم اکنون در قم سکونت دارد و در جريان حوادث پس از انتخابات رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ از مطالبات معترضان حمايت کرد.

به گزارش سايت کلمه و جرس، شهربانو امانی، نماينده مجلس ششم، نیز بازداشت شده است.

سحام نيوز نيز گزارش داده است که سيد باقر اسکويی، رئيس شاخه جوانان و دانشجويان حزب اعتماد ملی، دوشنبه شب توسط نيروهای امنيتی بازداشت شد.

طبق اين گزارش آقای اسکويی از فعالين سابق دفتر تحکيم وحدت و دبير انجمن اسلامی دانشگاه علم و صنعت بوده است.

روز دوشنبه به دعوت ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت درايران، یک راهيپمايی در حمايت از مردم مصر و تونس در تهران و چند شهر بزرگ ايران برگزار شد. اين تظاهرات با برخورد نيروهای امنيتی مواجه شد که به گفته مقامات ايران دو نفر در اين تظاهرات کشته شده و دهها نفر بازداشت شده اند.

در همين زمينه، غلامحسين محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاييه ايران، روز سه شنبه گفت: «دستگاه قضايی با قاطعيت و به سرعت با مسببان اصلی حادثه روز دوشنبه و کسانی که باعث اخلال در نظم عمومی و آرامش مردم شده‌اند برخورد می‌کند.»

موج بازداشت ها در ايران از پيش از برگزاری تظاهرات روز ۲۵ بهمن اغاز شد و در همين چارچوب، تعدادی از فعالان سياسی از جمله تقی رحمانی، فعال ملی مذهبی و عضو ستاد مهدی کروبی، علی باقری، مدير کل سياسی وزرات کشور و عبدالله ناصری مدير عامل ايرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی در زمان رياست جمهوری محمد خاتمی بازداشت شدند.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG