لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۳۸

طوفان گونو جاده های بلوچستان را مسدود کرد


گونو راه های ارتباطی منتهی به بلوجستان را مسدود کرد

عبور طوفان «گونو» از استان های هرمزگان و سيستان و بلوچستان، باعث بروز سيل و قطع راه های ارتباطی شده و به کشته شدن سه نفرانجاميد.


فرماندار شهری در جنوب استان کرمان گفته است که ۸۰ ‬روستا و آبادی در دهستان مرکزی چاه‌دادخدا، رمشک و مارز در شهرستان قلعه گنج با جمعيتی نزديک به ۲۵ هزار نفر در محاصره سيل قرار دارند.


اين مقام محلی به خبرگزاری دولتی ايران گفته است به علت اوضاع نامساعد جوی و رگبار شديد باران، امدادرسانی به آسيب ديدگان از طريق زمين امکانپذير نيست.


۸۰ ‬روستا و آبادی در دهستان مرکزی چاه‌دادخدا، رمشک و مارز در شهرستان قلعه گنج با جمعيتی نزديک به ۲۵ هزار نفر در محاصره سيل قرار دارند

طوفان گونو در استان هرمزگان به کشته شدن سه نفر و مجروح شدن شماری انجاميد. دو تن از کارکنان استانداری اين استان که برای کمک عازم جاسک بودند بر اثر طغيان رودخانه تبرکن که باعث واژگونی کاميون حامل آنان شده است، کشته شدند و يک نفر ديگر نيز در شهرستان بندرعباس جان خود را از دست داده است.


رييس ستاد حوادث غير مترقبه استان سيستان و بلوچستان ايران از مسدود شدن تمامی جاده های منتهی به بلوچستان به دليل طغيان رودخانه ها در آن منطقه خبر داد ه است. مسوولان محلی، از تهران درخواست کرده اند تا با هلی کوپتر کمک های امدادی به خصوص چادرهای سرپناه و مواد خوراکی به آن استان برساند.


به گفته همين مسوولان، هر چند بارندگی در آن منطقه همچنان ادامه دارد اما ميزان آن نسبت به صبح امروز (هفدهم خرداد ماه) کاهش يافته است. بارندگی های شديد تا کنون خسارت زيادی به ساختارهای زير بنايی سيستان و بلوچستان زده است .


بارندگی ها ی شديد در مناطق جنوب ی استان کرمان نيزسبب شده است نزديک به ۵۰ روستا دچار مشکل آب گرفتگی شود و برق تعدادی ازروستاها نيز در اين استان قطع شده است.


ستاد حوادث غيرمترقبه استان هرمزگان نيز از ساحل نشين ان آن استان خواسته است تا بازگشت وضعيت عادی، به خانه‌های خود باز نگردند. به گفته مسوولان اين استان، خساراتی عمدتا به تاسيسات شهری وارد شده است. طبق آخرين گزارش ها در دو روز گذشته سه نفر در جريان طوفان در سواحل جنوب شرق ايران کشته و شش نفر زخمی شده اند.


مرگ ۲۰ نفر در عمان


از سوی ديگر مقام های دولتی سلطان نشين عمان اعلام کردند دستکم بيست نفر در اين کشور جان خود را از دست داده اند و ۲۴ نفر نيز در جريان طوفان «گونو» ناپديد شده اند.


طوفان گونو که سواحل شرقی عمان و پايتخت اين سلطان نشين را در نورديده ، خسارات بسيارسنگينی به مناطق مسکونی، ادارات و سازمان ها وارد کرده است.


مرکز هشدار طوفان ارتش آمريکا در خليج فارس و سازمان هواشناسی ايران پيش بينی کرده اند که طوفان گونو با سرعت کمتری عصرروز پنجشنبه بار ديگر به سواحل جنوب شرق ايران می رسد .


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG