لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۰۶

برنامه حقوق بشر: اعدام و سنگسار


در برنامه حقوق بشر این هفته مساله اعدام چهار عرب خوزستانی بررسی شده است

در برنامه حقوق بشر ۲۴ ژانويه راديو فردا در گفت وگويی با کريم عبديان ، خوزستانی مقيم آمريکا و فعال حقوق بشر درباره اعدام چهار عرب خوزستانی در حضور تماشاگران ارزيابی کرده است.


همچنين در اين برنامه مساله سنگسار به عنوان يکی از شيوه های مجازات در جمهوری اسلامی ايران بررسی شده است.


پرويز ورجاوند سخنگوی جبهه ملی در تهران به دادگاه احضار شده است در گفت وگويی با اين فعال سياسی مساله احضار او مورد بررسی قرار گرفته شده است.


چهار عرب خوزستانی به اتهام بمب گذاری در اهواز در حضور تماشاگران به دار آويخته شدند. آنها در دادگاه غير علنی محاکمه و محکوم شده بودند

چهار عرب خوزستانی به اتهام بمب گذاری در اهواز در حضور تماشاگران به دار آويخته شدند. آنها در دادگاه غير علنی محاکمه و محکوم شده بودند.


کريم عبديان از خوزستانی های مقيم ويرجينيای آمريکا و فعال حقوق بشر می گويد اين افراد به رغم درخواست های جامعه جهانی اعدام شدند.


آقای عبديان می گويدحکومت اسلامی حتی در اين مورد هم ميان عرب ها با ساير قوميت ها تفاوت قائل می شود و فشار بر عرب های خوزستانی به دليل وجود منابع نفتی استان و خواست حکومت داير بر نظامی کردن منطقه، از ساير قوميت ها بيشتر است


پرويز ورجاوند سخنگوی جبهه ملی به دادگاهی در تهران احضار و تفهيم اتهام شد.آقای ورجاوند می گويد اتهام او اظهار نظر در مسائل مملکتی و گفت وگو با رسانه ها ی خارجی اعلام شده است


اين فعال سياسی مقيم تهران می گويد از وضعيت کنونی کشور و احتمال حمله نظامی به ايران و ضربه خوردن به يکپارچگی و زير بنای کشور نگرانی است و جرم او اظهاراين نگرانی بوده است.


يک زن در بوکان به اتهام ارتکاب زنا به اعدام محکوم شده ولی مرد متهم به ارتکاب زنا با اين زن به ۹۴ ضربه شلاق محکوم شده است.


XS
SM
MD
LG