لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۹:۳۵

بازداشت یک فعال حقوق بشر در تهران


همسر دکتر فيروزی می گويد که شوهرش متهم به اقدام عليه امنيت ملی است در حالی که وی فقط مردم را درمان می کرده است و به پايبند به تعهد پزشکيش بوده است.

شنبه ۱۶ دی ماه، دکتر حسام فيروزی، پزشک معالج احمد باطبی دانشجوی زندانی و فعال حقوق بشری به اتهام اقدام عليه امنيت ملی بازداشت شد.


دکتر فيروزی، پس از مراجعه به شعبه ۱۴ باز پرسی دادگاه انقلاب بازداشت و روانه زندان شد.


دکتر فيروزی، سه روز پيش احضاريه ای از سوی شعبه ۱۴ بازپرسی دادگاه انقلاب دريافت کرد تا ظرف مدت ۳ روز خود را به شعبه دادگاه انقلاب معرفی کند. وی شنبه ۱۶ دی ماه با همسر خود به دادگاه مراجعه کرد و قاضی شعبه ۱۴ بازپرسی دادگاه انقلاب به اتهام اقدام عليه امنيت ملی قرار بازداشت وی را صادر کرد.


مهتا بردبار، همسر دکتر فيروزی، در مصاحبه ای با رادیو فردا، در مورد اولین بازداشت آقای فيروزی، در مهر ماه سال جاری، می گويد که وی را بازجويی کردند و بازداشت کردند ولی نگفتند که به چه جرمی وی دستگير شده است.


همسر دکتر فیروزی: امروز در دادگاه کسی خود را معرفی نمی کرد ولی به شوهرش گفتند آيا داستان آن شخص را شنيدی که به جايی بردنش که کسی از او هيچوقت خبردار نشد.

خانم بردبار، در مورد دستگيری امروز آقای فيروزی می گويد که روز چهارشنبه حکم احضاريه به دست شوهرش رسيده است. وی می افزايد امروز در دادگاه کسی خود را معرفی نمی کرد ولی به شوهرش گفتند آيا داستان آن شخص را شنيدی که به جايی بردنش که کسی از او هيچوقت خبردار نشد.


همسر دکتر فيروزی می گويد که شوهرش متهم به اقدام عليه امنيت ملی است در حالی که وی فقط مردم را درمان می کرده است و به پايبند به تعهد پزشکيش بوده است.


خانم بردبار چندان اميدی به ملاقات کردن با همسرش که در بند ۲۰۹ اوين بسر می برد ندارد. وی می گويد: «در اينجا حتی قانون اساسی و قوانين قضايی که خوشان وضع کردند پايبند نيستند تا آدم بفهمد که جرمش چيست و چه خطايی کرده است.»


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG