لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۲۲

نماينده اصلاح طلب مجلس: زندان و حصر خانگی را پايان دهيد


شکور اکبر نژاد، نماينده اصلاح طلب تبريز در مجلس
شکور اکبر نژاد، نماينده اصلاح طلب تبريز در مجلس، روز چهارشنبه ضمن انتقاد از سياست ها و سيستم مديريتی دولت محمود احمدی نژاد، خواستار آزادی زندانيان سياسی و پايان دادن به حصر خانگی مخالفان شده است.

شکور اکبر نژاد درصحن علنی مجلس گفته است:«بياييد سنت و منش پيامبران و ائمه را الگوی عملی خويش قرارداده از انحصار طلبی و افراط و تفريط دوری جسته و مصالح درازمدت کشور و ملت را پيگير باشيم. و تلخی‌های زودگذر را برای شيرينی رضای الهی و آرامش ملت متعمل شوم و به احترام بخشهايی از ملت که متفاوت از ما فکر می کنند زندان و حصر خانگی را پايان داده اخوت و محبت را جايگزين آن نماييم.»

اظهارات شکور اکبر نژاد اشاره به وضعیت زهرا رهنورد، ميرحسين موسوی، و مهدی کروبی تلقی می شود که از زمان برگزاری تظاهرات اعتراضی مخالفان در بيست و پنجم بهمن ماه سال گذشته درخانه های خود در «حصر» به سر می برند و ارتباط آنها با بيرون قطع شده است.

احمد شهيد، گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ايران، در نخستين گزارش خود درباره وضع حقوق بشر در ايران که در مهرماه گذشته منتشر شد، با اشاره به حبس خانگی ميرحسين موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، شرايط آنها را بسيار نگران کننده توصيف کرده است.

احمد شهيد تصريح کرده بود: اين رهبران مخالفان دولت در ايران بدون تفهيم هر گونه اتهامی در خانه هايشان حبس شده اند.

انتقاد از سياست های دولت دهم

شکور اکبر نژاد با انتقاد از سياست های اقتصادی دولت دهم گفت:« آيا دولت مردان از تاثير سياستهای اقتصادی خود که به تضعيف توليد و گاه به تعطيلی کارخانه ها و کارگاه ها و تعديل نيرو و اخراج کارگران انجاميده آگاهند؟ »

وی همچنين گفته است:« ايران از حيث سرمايه های طبيعی يکی از کشورهای شاخص دنيا و از حيث سرمايه های فکری و انسانی کشوری ممتاز است همچنانکه در مسايل علمی جايگاه خوبی را به خود اختصاص داده. امّا مديريت غير اصولی و احساسی و پرهزينه موجب شده است که شأن و جايگاه واقعی خود را در مسايل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بين المللی نداشته باشد و در شاخص هايی همچون تورم، پرونده های قضايی، اعتياد، طلاق و غيره مطرح شود. »

شکور اکبر نژاد درادامه از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است تا در روابط بين المللی با «تندگويی و ادبيات نامناسب منافع ملی را به مخاطره» نيندازند و «بی جهت بهانه دستاويز درست» نکنند.
XS
SM
MD
LG