لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۸:۴۲
رجبعلی شيخ‌زاده، معاون سياسی و امنيتی استاندار سيستان و بلوچستان، روز شنبه دوم آذرماه از کشته شدن دو مامور پليس در درگيری با افراد مسلح در شهرستان ايرانشهر خبر داده است.

به گزارش مهر معاون سياسی وامنيتی استاندار سيستان و بلوچستان در خصوص اين درگيری گفته است: مقارن ساعت ۳۰ دقيقه بامداد روز شنبه سرنشينان يک دستگاه پژو ۴۰۵ در محل چهار راه پاستور در شهرستان ايرانشهر با ماموران گشت انتظامی درگير شدند که اين درگيری منجر به کشته شدن دو تن از پرسنل نيروی انتظامی شد.

رجبعلی شيخ‌زاده در تشريح جزئيات اين حادثه گفت: ماموران گشت انتظامی بنا بر وظيفه و ماموريت محوله قصد بررسی مدارک يک دستگاه خودروی پژو سواری ۴۰۵ را داشتند که متاسفانه سرنشينان اين خودرو بر روی ماموران آتش گشودند.

وی اضافه کرده است: در اين درگيری يکی از افراد مسلح کشته شد و دو نفر از آنها نيز دستگير شدند.

معاون سياسی وامنيتی استاندار سيستان و بلوچستان از بررسی جزئيات بيشتر و تحقيق در اين راستا توسط نيروهای امنيتی و اطلاعاتی خبر داده است.

طی يک ماه اخير در استان سيستان و بلوچستان درگيری های بين نيروهای انتظامی ايران و افراد مسلح رخ داده است .

در چهارم آبان ماه سال جاری در حمله افراد مسلح به مرزبانان ايرانی در مناطق «سخت گذر» مرزی در سراوان، ۱۴ مامور پليس کشته شدند.

گروه «جيش العدل» مسئوليت اين حمله را برعهده گرفت. اين گروه اعلام کرده بود که اين حمله به تلافی آنچه که «جنايات» سپاه در سوريه و همچنين «جنايات» حکومت ايران عليه اهل سنت خوانده، انجام شد.

ساعاتی پس از حمله به مرزبان در سراوان، يک مقام قضايی در استان سيستان بلوچستان، از اعدام ۱۶ تن در زندان زاهدان به عنوان «مقابله به مثل» با کشته شدن دست‌کم ۱۴ تن از مرزبانان ايرانی خبر داد.

در همین زمینه حسين ذوالفقاری، فرمانده پليس مرزبانی ايران، پیشتر گفته بود که پس از حادثه سراوان، نيروهای مرزبانی ايران بار ديگر با افراد مسلح در مرز با پاکستان درگير شده و «چهار تن» از اين افراد را کشته‌اند.

روز بيست و هفتم ارديبهشت‌ماه امسال علی ايزدی، سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی سيستان و بلوچستان، به خبرگزاری مهر خبر داد که «اشرار مسلح» دو مأمور گشت پليس راه اين استان را در محور زاهدان – خاش کشتند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG