لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۰۱

بمبگذاری انتحاری در عراق دهها کشته بر جای گذاشت


در بمبگذاری های انتحاری روز شنبه در عراقده ها تن کشته شدند


در يک بمبگذاری انتحاری در يک ايستگاه اتوبوس در دويست متری حرم امام سوم شيعيان در کربلا ‪ دستکم ۴۱ تن کشته و ۱۳۸ نفر مجروح شدند.


خالد الربيعی،مسئول مطبوعاتی بيمارستان الحسين روز شنبه چهاردهم آوريل به خبرگزاری رويترز گفت که تعداد زيادی از کشته شدگان و مجروحان را زنان و کودکان تشکيل می دهد.


در حالی که مقام های امنيتی پیشتر آمار کشته شدگان را ۶۵ نفر و سليم خاتم مسئول مطبوعاتی بهداشت کربلا نیز تعداد کشته شدگان ۳۲ تن اعلام کرده بود، مسئولان بیمارستان الحسین آمار صحیح را چهل و یک کشته اعلام کردند.


طبق گزارش خبرگزاری ها ، مقررات منع عبور و مرور در شهر کربلا برقرار است و ورودی شهر بسته شده است. پليس عراق و سربازان در خيابان های شهر کربلا به گشت زنی مشغولند.


منابع امنيتی در بغداد نيز اعلام کردند که براثر يک سوء قصد انتحاری روی پل الجادريه، در محله کَراده، ۱۰ نفر کشته شده اند. اين دومين بمبگذاری روی پل های رود دجله در دو روز اخير است. روز پنجشنبه، انفجار يک کاميون پر از بمب، موجب کشته شدن هفت تن روی پلی در شمال بغداد شد.


يک گروه وابسته القاعده به نام « حکومت اسلامی عراق» روز شنبه در بيانيه‌ای که در وبسايت خود منتشرکرد خبر از ربودن‪ ۲۰‬سرباز و پليس عراقی داد

«ربودن ۲۰ پليس»


يک گروه وابسته القاعده به نام « حکومت اسلامی عراق» روز شنبه در بيانيه‌ای که در وبسايت خود منتشرکرد خبر از ربودن‪ ۲۰‬سرباز و پليس عراقی داد.


ين وبسايت عکس هايی از افراد ربوده شده را که لباس های متحد شکل به رنگ های قهوه‌ای و آبی برتن و دستبند و چشم بند دارند، منتشر کرده‌ است.


در بيانيه اين گروه آمده است ، چنانچه ظرف مدت ‪ ۴۸‬ساعت درخواست‌های اين گروه برآورده نشود، افراد ربوده شده کشته خواهند شد


اين گروه آزادی کسانی که در اين بيانيه« خواهران مسلمان سنی که در زندان وزارت کشور عراق در حبس هستند» خوانده شده اند را درخواست کرده است.


دستگيری مظنونان به عضویت در القاعده


اين درحالی است که نيروهای ائتلاف به رهبری ايالات متحده روز شنبه اعلام کردند ۱۷ مظنون به دست داشتن در حملات تروريستی، شامل يک نفر از رهبران گروه القاعده در عراق را در عملياتی دستگير کرده اند


ارتش ايالات متحده در بيانيه ای اعلام کرد ۸ مظنون به عضويت در القاعده در شهر تاجی در شمال غربی عراق دستگير شده اند.


در شهر موصل، در ۴۰۰ کيلومتری شمال بغداد، نيروهای ائتلاف به رهبری ايالات متحده دو مظنون عضويت در گروه القاعده به دست داشتن در حملات اخير عراق را دستگير کرده اند.


XS
SM
MD
LG