لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۲:۵۰

مهدی کروبی پس از جراحی، به خانه امن وزارت اطلاعات «منتقل» شد


مهدی کروبی در بیمارستان در آذرماه سال جاری.
فاطمه کروبی٬ همسر مهدی کروبی روز شنبه ۲۸ ديماه در نامه ای خبر داده است که همسرش پس از دو عمل جراحی و ۹روز بستری از بيمارستان مرخص شده است.

خانم کروبی در اين نامه که در سايت سحام نيوز از منابع نزديک به اين خانواده منتشر شده، نوشته است:«همانطور که می دانيد وضعيت جسمی همسرم بدليل شرايط مکان حصر و حبس شان که در آستانه ۳ سالگی آن هستيم به شدت آسيب ديده به نحوی که در ۶ ماه گذشته دوبار در بيمارستان لاله جهت درمان و جراحی بستری شدند. ديروز جمعه برابر با ۲۷ دی ماه، آقای کروبی بعد از ۹ روز بستری بودن در “بيمارستان آراد” و انجام دو عمل جراحی از بيمارستان مرخص شدند.»

در همين حال، سايت «سحام نيوز» تصريح کرده است:«آقای کروبی پس از ترخيص از بيمارستان مجددا به همان ساختمان امن وزارت اطلاعات منتقل شدند.»

فاطمه کروبی در خصوص وضعيت آقای کروبی پس از دو عمل جراحی تصريح کرده است: «در حال حاضر بهبود نسبی حاصل شده و ان شاالله در پرتو دعا خير دوستان و همراهان و توجه باری تعالی ايشان سلامت خود را به زودی بازيابند.»

وی اضافه کرده است:«ضمن ابلاغ سلام، قدردانی و درود های بسيار همسرم برای تک تک دوستان در داخل و خارج که به طرق مختلف مراتب محبت خود را در اين چند سال اعلام کرده اند، برخود لازم می دانم مراتب سپاس و تشکر خود را از تيم پزشکی و پرستاری و ديگر همکاران محترم آن بيمارستان اعلام نمايم.»

مهدی کروبی پيشتر نيز در آذرماه سال جاری و به دنبال عود کردن بيماری ديسک کمر و نيز آرتروز زانوی به بيمارستان منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. اين چندمين بار است که آقای کروبی، نامزد معترض انتخابات ۸۸ به بيمارستان منتقل می‌شود.

مهدی کروبی، ميرحسين موسوی و همسر او زهرا رهنورد از بهمن سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی به‌سرمی‌برند که اين مسئله اعتراض گسترده فعالان حقوق بشر و گروه‌ها و چهره‌های مختلف سياسی را در پی داشته است.

مقام‌های قضايی ايران و برخی از چهرهای اصولگرای اذعان کرده‌اند که حبس اين افراد بدون برگزاری و حکم دادگاه بوده است.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت یازدهم، در اوایل آذرماه سال جاری گفته بود که رفع حصر رهبران معترضان و آزادی زندانيان سياسی را در دستور کار دولت حسن روحانی قرار دارند.

علی مطهری، نماينده مجلس شورای اسلامی، اخيرا در صحن علنی مجلس نسبت به ادامه حصر خانگی رهبران جنبش سبز اعتراض کرد و آن را غيرقانونی و غيرشرعی خواند که اين اظهارت واکنش قوه قضاييه را به دنبال داشت و دادستانی عليه آقای مطهری اعلام جرم کرد.
XS
SM
MD
LG