لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۷:۲۸

باراک اوباما: در انتخابات رياست جمهوری ۲۰۱۲ شرکت می‌کنم


باراک اوباما، رئيس جمهوری آمريکا، روز دوشنبه در ايميلی برای ۱۳ ميليون حامی خود اعلام کرده است که در انتخابات رياست جمهوری آمريکا در سال ۲۰۱۲ ميلادی شرکت خواهدکرد.

باراک اوباما در اين ايميل گفته است: «ما هميشه اين را می‌دانستيم که تغييرات پايدار به سرعت و به سادگی به دست نمی‌آيند. اما همانگونه دولت من و بسياری در سراسر کشور از پيشرفت‌های بدست آمده محافظت کنند و برای تحقق پيشرفت‌های تازه بيشتر تلاش می‌کنند، ما نياز داريم سازماندهی برای (انتخابات) سال ۲۰۱۲ را زودتر از زمان اغاز تبليغات به طور جدی آغاز کنيم.»

باراک اوباما در انتخابات سال ۲۰۰۸ به پيروزی رسيد و در نخستين روزهای سال ۲۰۰۹ وارد کاخ سفيد شد.

باراک اوباما در اين پيام از طرفدارانش خواسته است تا گفت‌وگو چهره به چهره خود را با ميليون‌ها نفر آغاز کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، انتظار می‌رود برخی چهرهای حزب جمهوريخواه مانند: ميت رامنی، فرماندار سابق ايالت ماساچوست، نت گينريچ، رييس سابق مجلس نمايندگان آمريکا و سارا پيلين، فرماندار سابق ايالت الاسکا، نيز در اين انتخابات با باراک اوباما رقابت کنند.

باراک اوباما که در آغاز دوران رياست جمهوری خود با بحران اقتصاد و جلوگيری از سقوط بازارهای مالی دست و پنجه نرم کرد، زمانی تمايل خود برای شرکت در انتخابات رياست جمهوری سال ۲۰۱۲ را اعلام کرده است که در واشينگتن بحث بر سر حمله نظامی به ليبی به شدت داغ است.

از هم اکنون تا نوامبر سال ۲۰۱۲ دمکرات‌ها می‌بايست را ی‌دهندگان آمريکايی را اقناع کنند که باراک اوباما توانسته است به وعده‌های خود در خصوص ايجاد تغييرات در کشور جامه عمل بپوشاند.

در حالی باراک اوباما از تصمیم خود برای شرکت در انتخابات آینده سخن گفته، که خبرهای تازه‌ای از بهبود وضعيت اقتصادی در اين کشور منتشر شده است. در تازه‌ترين آمارها اعلام شده است ميزان بيکاری در آمريکا به ۸/۸ درصد کاهش يافته است.

این در حالی است که در انتخابات نوامبر سال گذشته دمکرات‌ها اکثريت خود در مجلس نمايندگان را از دست دادند.
XS
SM
MD
LG