لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۲۶

تساوی پرسپوليس و بنیاد کار در تاشکند


در سومين هفته از رقابتهای ليگ قهرمانان فوتبال آسيا تيم پرسپوليس ايران در خانه تيم بنيادکار ازبکستان به تساوی بدون گل رسيد. پرسپولیس با این تساوی همچنان در انتهای جدول این گروه قرار دارد.

اين مسابقه در حضور کمتر از ۵۰۰۰ تماشاگر در ورزشگاه اختصاصی بنيادکار (جار) به داوری نواف شکرالله از بحرين انجام گرفت. در اواسط نيمه دوم کمک داور بحرينی گل بنيادکار را آفسايد تشخيص داد.

در نيمه دوم بازی بهتر پرسپوليس با تلاش و دوندگی بيشتر سرخپوشان و درخشش وحيد هاشميان نمايش بازی را نسبت به نيمه نخست بالاتر برد و حتی در لحظه هايی اين تيم را در موقعيت پيروزی در خانه حريف قرار داد. اما در مجموع ۹۰ دقيقه پرسپوليس همچنان در خلق موقعيت گلزنی ضعيف نشان داد.

در آغاز نيمه نخست، بنيادکار اساس کار خود را در ارسال پاسهای بلند از جناح راست حمله اش قرار داد. اين حمله ها دو بار خطر ساز شد اما کم کم رنگ باخت. نفوذهای غفوراف هم خطرناک می نمود که نزديک شدن حميد علی عسگری به او، اين برتری را هم از بين برد. حضور بيشتر ازبکها در نيمه پرسپوليس بازی را همچنان پاياپای و دروازه ها را بدور از خطر جدی نشان داد.

در نيمه دوم افت و خيز بازی بيشتر و سريعتر شد، اما دروازه ها بی آسيب ماند.

در مجموع سرخپوشان پرسپوليس با جنگندگی و «پرس» بازيکن پا به توپ حريف، کمتر فرصت بازی سراسر تهاجمی به تيم ميزبان دادند. وحيد هاشميان با اين که سرعت پيشين خود را نداشت، پرتلاش و مورد توجه مدافعان بنيادکار نشان بود. او به ويژه در نيمه دوم چهره شاخصی در تيم پرسپوليس بود.

با محروميت غلامرضا رضايی و مازيار زارع در پی دريافت يک اخطار در هريک از دو بازی قبلی با الاتحاد عربستان والوحده امارات، علی دايی برای نخستين بار وحيد هاشميان را از ابتدا در خط حمله و در کنار نوروزی به بازی گرفت و سامان آقازمانی هم در خط ميانی به جای مازيار زارع بازی کرد. در درون دروازه نيز عليرضا حقيقی بار ديگر به جای رحمان احمدی به خدمت گرفته شد.

پرسپوليس:عليرضا حقيقی - حميد علی عسگری، سپهر حيدری (کاپيتان)، عليرضا نورمحمدی، عليرضا محمد - سامان آقازمانی، حسين بادامکی، محمد نوری، اميرحسين فشنگچی (مجتبی زارعی از دقيقه ۷۵) - هادی نوروزی و وحيد هاشميان (از دقيقه ۹۰ محمد منصوری). سرمربی: علی دايی.

رويارويی دو اسطوره ايران و ازبکستان

پيش از بازی دو تيم پرسپوليس و بنيادکار ای اف سی رويارويی علی دايی و ميرجلال کاسيموف، سرمربيان دو تيم را برخورد دو اسطوره فوتبال دو کشور ناميد. اين دو روزگاری در تيم الشباب امارات همبازی بودند. با پيروزيهای تيم الاتحاد اين مسابقه، جنگی برای دستيابی به رده دوم و صعود بود. الوحده، قهرمان امارات راس سوم اين رقابت الاتحاد سعودی را ميزبانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس حبيب کاشانی، سرپرست باشگاه پرسپوليس به پخش ترانه ای از يک خواننده ايرانی ساکن لس‌آنجلسی در ورزشگاه بنيادکار به شدت اعتراض کرد.

به پايه اين گزارش مسوولان ورزشگاه بين موزيک‌های محلی، آهنگی هم از يک خواننده‌ ايرانی ساکن لس‌آنجلس پخش کردند که با اعتراض رو به رو شد و ديگر پخش نشد.

XS
SM
MD
LG