لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۴:۱۶

دیداررییس جمهور لهستان از ترکیه


لزوم گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی و همکاری های دو کشوردر سطح سازمان پيمان دفاعی اتلانتيک شمالی ناتو و عضويت ترکيه در اتحاديه اروپا، محور گفت وگوهای رييس جمهور لهستان با مقامات ترک بود

لخ کاچينسکی رييس جمهور لهستان که در راس هياتی سياسی، اقتصادی سه شنبه ديروز وادر آنکارا شده، با احمد نجدت سزررييس جمهور، بلندآرنچ رييس پارلمان و ژنرال ياشار بيوک آنت رييس ستاد ارتش ترکيه ديدار و گفت وگو کرد.


لزوم گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی و همکاری های دو کشوردر سطح سازمان پيمان دفاعی اتلانتيک شمالی ناتو و عضويت ترکيه در اتحاديه اروپا، محور گفت وگوهای رييس جمهور لهستان با مقامات ترک بود.


آقای کاچينسکی بهمراه همسرش در ضيافت شام احمد نجدت سزر در کاخ چانکايا شرکت کرد.به گزارش خبر ترک: احمد نجدت سزر، لخ کاچينسکی را بدليل به رسميت شناختن نسل کشی ارامنه در لهستان مورد انتقاد قرارداده است.


از سال گذشته که لهستان نسل کشی ارامنه ترکيه در ۹۰ سال پيش را به رسميت شناخته، روابط سياسی و اقتصادی آنکارا - ورشو رو به تيرگی نهاد

از سال گذشته که لهستان نسل کشی ارامنه ترکيه در ۹۰ سال پيش را به رسميت شناخته، روابط سياسی و اقتصادی آنکارا - ورشو رو به تيرگی نهاد. اما سفر رسمی رييس جمهور لهستان به ترکيه، فصل جديدی از مناسبات دو کشور محسوب می شود، که با امضای سند گسترش همکاريهای اقتصادی و تفاهم نامه سياسی همراه بوده است.


ترکيه و لهستان هر دو عضو ناتو هستند. روزنامه مليت در شماره امروز خود نوشته است: به رغم به رسميت شناختن لايحه نسل کشی ارامنه در لهستان، احمد نجدت سزر تاکيد کرده: در ميان شهروندان دو کشور رقابت در دوستی در جريان است و در صورت رفع مشکلات فی ما بين بر سر ادعای تاريخی ارامنه، دو کشور برای تقويت مناسبات همه جانبه از ظرفيت های بالايی برخوردارند.


در اين ميان رييس جمهور لهستان حمايت قاطع خود را از الحاق ترکيه به اتحاديه اروپا ابراز داشته است.


امروز آقای کاچينسکی به ديدارهای خود با مقامات سياسی و نظامی ترکيه ادامه می دهد و قرار است در زمينه گسترش همکاری های نظامی هم قراردادهای جديدی ميان آنکارا- ورشو امضا شود.


XS
SM
MD
LG