لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۴۲

مجمع تشخيص مصحلت، اظهارات منسوب به رفسنجانی را تکذيب کرد


مجمع تشخيص مصلحت روز چهارشنبه اظهارات منسوب به اکبر هاشمی رفسنجانی، رييس مجمع تشخيص مصلحت، را که در سايت های اينترنتی منتشر شده بود، تکذيب کرد.

اداره کل روابط عمومی مجمع تشخيص مصلحت نظام در اطلاعيه خود نوشته است: «در پی انتشار خبری تحت عنوان ديدار آيت الله هاشمی رفسنجانی با جمعی از فضلا و طلاب حوزه علميه قم در چند سايت خارجی فارسی زبان، اداره کل روابط عمومی مجمع تشخيص مصلحت نظام در اطلاعيه ای ضمن توطئه آميز دانستن انتشار اين گونه اخبار با هدف القای اختلافات در بين مسئولان عالی‌رتبه و ايجاد تفرقه بين مردم اصل اين خبر را اکيدا تکذيب کرد.»

اطلاعيه مجمع تشخيص مصلحت در واکنش به خبری است که روز چهارشنبه اول دی ماه در وب سايت«جرس» در خصوص ديدار اکبر هاشمی رفسنجانی با جمعی از فضلا و طلاب حوزه علميه قم که قبل از ماه محرم برگزار شده بود، منتشر شده است.

در خبر «جرس» نوشته شده بود که اکبر هاشمی رفسنجانی در اين ديدار از «برنامه ريزی و تمهيدات» آيت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، برای تعيين مجتبی خامنه ای برای به عنوان جانشين خود خبر داده است.

جرس همچنين در گزارش خود نوشته بود که اکبر هاشمی رفسنجانی از «شيوه غيرمدبرانه و ضد کارشناسی که کشور اداره می شود» انتقاد کرده و گفته است که پيامد اين اقدامات «نتيجه ای جز سقوط در طالع آن متصور نيست. مسئولان نظام به نام دين آنقدر بد عمل کرده اند که اگر گفته شود در آينده شاهد «نظام سکولار» خواهيم بود، دور از انتظار نخواهد بود.»

پس از حضور اکبر هاشمی رفسنجانی که رياست مجلس خبرگان رهبری را نيز برعهده دارد در نماز جمعه تهران در ۲۶ تيرماه ۱۳۸۸ و پيشنهاد وی برای حل بحران پس از انتخابات رياست جمهوری، گمانه زنی های مختلفی درباره روابط وی و رهبر جمهوری اسلامی مطرح شده است.

رهبر جمهوری اسلامی نيز در نماز جمعه ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۸۸ تصريح کرد که در مورد مسايل متعدد با اکبر هاشمی رفسنجانی اختلاف نظر دارد و افزود که بين اکبر هاشمی رفسنجانی و محمود احمدی نژاد در زمينه های سياست خارجی،عدالت اجتماعی و مسايل فرهنگی اختلاف نظر وجود دارد هر چند نظر رئيس جمهوری به نظر خود او نزديک تر است.

بعداز آن نيز رهبر جمهوری اسلامی همواره از مواضع «خواص بی بصيرت» در خصوص انتخابات رياست جمهوری انتقاد کرده است.

هرچند رهبر ايران نامی از اين خواص بی بصيرت نبرده است اما، محمدرضا باهنر، دبيرکل جامعه اسلامی مهندسين و از نمايندگان با نفوذ در مجلس شورای اسلامی اخير گفته است که برخی افراد مانند هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی از «خواص مردود» شده هستند.

آقای باهنر در گفت و گو با خبرنگاران، اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی، روسای جمهور سابق ايران را متهم کرد که به گفته وی، «مواضع شفاف و قابل قبولی در رابطه با حوادث پس از انتخابات نگرفتند» و به همين دليل «خواص مردود» شده هستند.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG