لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۱۳

«سه تن از فعالان جنبش زنان دستگیر شدند»


به گزارش سایت های اینترنتی سه تن از روزنامه نگاران ایران هنگام خروج از کشور دستگیر شده اند

به گزارش سایت های اینترنتی «طلعت تقی نیا، منصوره شجاعی و فرناز سیفی، روزنامه نگار، فعال جنبش زنان و اعضای مرکز فرهنگی زنان روز شنبه هنگام خروج از ایران دستگیر شدند».


در این گزارش ها آمده است که «این سه نفر برای شرکت در یک کارگاه آموزشی روزنامه نگاری عازم دهلی نو بودند».


بنا به گزارش منتشر شده در سايت اينترنتی زنستان، اين سه نفر به بند ۲۰۹ زندان اوين منتقل شده اند و ماموران اطلاعی و امنيتی به خانه های آنها رفته و وسايل شخصی آنان از قبيل دست نوشته ها و کامپيوترهايشان را ضبط کرده و با خود برده اند

بنا به گزارش منتشر شده در سايت اينترنتی زنستان، اين سه نفر به بند ۲۰۹ زندان اوين منتقل شده اند و ماموران اطلاعی و امنيتی به خانه های آنها رفته و وسايل شخصی آنان از قبيل دست نوشته ها و کامپيوترهايشان را ضبط کرده و با خود برده اند.


دوماه پیش نیزعلی فرحبخش به هنگام بازگشت از کنفرانسی در خصوص جوامع مدنی که در تايلند برگزار شده بود، دستگير و سپس به زندان اوين منتقل شد.


انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران از این قبیل بازداشت ها ابراز نگرانی کرده است.


انجمن دفاع از آزادی مطبوعات خواهان آزادی بی قيد و شرط علی فرحبخش روزنامه نگار بازداشتی شده بود. این انجمن همچنین نسبت به وضعيت آقای فرحبخش که در بند ۲۰۹ اوين نگهداری می شود، ابراز نگرانی کرده است.


خبر بازداشت علی فرحبخش، بدون اشاره به هيچ جزئياتی از سوی سهراب سليمانی، ریيس زندان های تهران تاييد شده بود.


پیشتر ماشاءالله شمس الواعظین سخنگوی انجمن صنفی مطبوعات ايران، اعلام کرده بود که دستگيری و بازداشت روزنامه نگاران در پی شرکت در کنفرانس های خارجی، که پيشتر نيز نمونه های مشابه آن به قوع پيوسته بود، عملأ منجر به محدوديت بيش از پيش روزنامه نگاران می شود؛ «امری که گردش آزادانه اطلاعات را به شدت به مخاطره می اندازد».


آقای شمس در گفت وگو با رادیو فردا گفته بود که « گرفتن افراد در خيابان يا فرودگاه بدون هيچ گونه اعلام قبلی، نوعی آدم ربايی تلقی می شود که نمونه های آن اخيرا زياد به چشم می خورد.»


XS
SM
MD
LG