لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۰۸
در دومين روز جام جهانی فوتبال در آفريقای جنوبی، نخستين شگفتی را يک آسيايی رقم زد و کره جنوبی با گلهای جونگ –سو لی و کاپيتان جی-سونگ پارک، دو بر صفر يونان، قهرمان ۲۰۰۴ اروپا را از پای درآورد.در دقيقه هفتم کره جنوبی صاحب يک ضربه آزاد از جناح چپ، نزديک نقطه کرنر شد و ناهماهنگی و تعلل مدافعان يونانی توپ را به جونگ –سو لی رساند تا با يک ضربه دقيق بغل پا از فاصله نزديک آن را به سقف دروازه بزند. با خوردن اين گل بازيکنان تيم يونان با بهره گرفتن از قامت بلند و بازيسازی منطقه ای حالت تهاجمی به خود گرفتند، اما تا پايان مسابقه حمله های پرتعدادشان کمتر خطرساز نشان داد. در مقابل هر حمله کره ايهای سريع و با نظم و در هر حضوری در دهانه دروازه يونان، زهردار بود.

در دقيقه هفتم وقت دوم کاپيتان پارک، بازيکن تيم منچستريونايتد، از سرعت، تکنيک و تجربه اش در برابر ضعف دفاع راست يونان نهايت بهره را برد و با زدن گل دوم، تير خلاص را هم به تيم اروپايی شليک کرد.

با اين پيروزی درخشان کره جنوبی نخستين تيم پيروز در جام جهانی شد و در گروه دوم پيش از مسابقه آرژانتين با نيجريه پيشتاز شد. تا پيش از مسابقه انگليس با آمريکا در سومين مسابقه روز شنبه، تيمهای اروپايی به پيروزی نرسيدند و گل نزدند. فرانسه با اروگوئه مساوی کرد و يونان به کره جنوبی باخت.

در مسابقه کره جنوبی و يونان نيمه نخست يک بر صفر بود و کره ايها در دقيقه هفتم هر نيمه به مردان اوتو ريهاگل آلمانی گل زدند. در ورزشگاه پر تماشاگر «نلسون ماندلا بی» بندر اليزابت مايکل هستر نيوزيلندی قاضی مسابقه بود.

در تيم يونان بيشترين تلاش را تئو خکاس، مهاجم تيم باير له ورکوزن نشان داد. اما بهترين گلزن رقابتهای انتخابی جام جهانی در اروپا هيچگاه در گلزنی موفق نشان نداد.

با اين که يونان بيشتر به زمين کره می آمد، تيم آسيايی در عمل حاکم بر ميدان بود و نبض بازی را در دست داشت.

در تيم کره جنوبی پارک جی سونگ يک خطر هميشگی برای دروازه يونان بود و يه اوم کی-هون بارها دفاع تيم يونان را بهم ريخت.

اوتو ريهاگل با تغيير آهنگ با بيرون کشيدن کاپيتان کاراگونيس در شروع نيمه دوم برای رسيدن به گل تلاشش را بيشتر کرد، اما گل دوم يونان را از پای درآورد.

کی سونگ-يوئنگ، هافبک تيم سلتيک از بازيکنان جوان اين بازی بود. او پيش ازمسابقه اظهار کرد که راهيابی تيم کره جنوبی به نيمه پايانی جام جهانی ۲۰۰۲ انتظارها را بالا برده است. به گفته هنگامی که آن موفقيت بزرگ بدست آمد در استراليا بود تنها ۱۳ سال داشت. او در نيمه دوم تعويض شد.

يونانی ها در هوای گرم و آفتابی ناتوان نشان دادند. روز سه شنبه هفته گذشته، مبلغ ۱۵۰۰ يوروی اين تيم در هتل اومهانگا در شمال دوربان سرقت شد.
XS
SM
MD
LG