لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۱:۴۴

ناکامی کشتی آزاد ايران در پيکارهای جهانی


ایران با ۱۹ امتياز در رقابت های جهانی باکو هفتم شد

تيم ملی کشتی آزاد ايران در رقابت های قهرمانی ۲۰۰۷ جهان در باکو، جمهوری آذربايجان، با يک مدال نقره و يک مدال برنز مشترک، نتيجه ضعيفی برجای گذاشت.


در مسابقه پايانی ۹۶ کيلو گرم سعيد ابراهيمی باشکست از حاجی مراد گاتسالف روسی مدال طلای سنگين وزن را از دست داد و پيش از او، رضا يزدانی در ۸۴ کيلو گرم مدال برنز مشترک با و زائوربک سوخی يف از ازبکستان را گرفته بود.


در رقابت های باکو تيم ملی کشتی آزاد روسيه به شش مدال طلا و يک برنز و ۵۸ امتياز با قاطعيت به مقام قهرمانی رسيد. ترکيه با ۳۴ امتياز، آمريکا با ۲۶ امتياز، کوبا با ۲۵ امتياز، ازبکستان با ۲۳ امتياز و اوکراين با ۲۰ امتياز، به ترتيب دوم تا ششم شدند و ايران با ۱۹ امتياز هفتم شد

در اين رقابت ها که جنبه انتخابی المپيک را داشت و کشتی گيران رده نخست تا هشتم جواز حضور المپيک پکن ۲۰۰۸ را دريافت می کردند، تنها دو کشتی گير ياد شده توانستند راه ورود به پکن را هموار کنند.


برای پنج وزن ديگر مسابقه های قهرمانی کشتی آسيا و رقابت های انتخابی کشتی برای المپيک نيز فرصت باقی مانده است. برای نخستين بار کارنامه تيم ملی کشتی فرنگی با کسب تنها طلای دو تيم ملی آزاد و فرنگی توسط حميد سوريان و دو برنز، موفق تر از کشتی آزاد بود.


بر پايه گزارش فيلا، فدراسيون بين المللی کشتی، در رقابت های باکو تيم ملی کشتی آزاد روسيه به شش مدال طلا و يک برنز و ۵۸ امتياز با قاطعيت به مقام قهرمانی رسيد. ترکيه با ۳۴ امتياز، آمريکا با ۲۶ امتياز، کوبا با ۲۵ امتياز، ازبکستان با ۲۳ امتياز و اوکراين با ۲۰ امتياز، به ترتيب دوم تا ششم شدند و ايران با ۱۹ امتياز هفتم شد.


فردين معصومی، حسن ابراهيمی، اصغر بذرِی، حسن طهماسبی، تقی داداشی و مراد محمدی جملگی حذف شدند و امتيازی برای ايران بدست نياوردند


XS
SM
MD
LG