لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۱۹

روزنامه «ياس‌نو» رفع توقيف شد


یاس نو روز ۲۶ ارديبهشت ماه سال جارى و پس از رفع موانع قانونى انتشار خود را از سر گرفت ولى پس از چاپ تنها يك شماره، هيئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى مانع انتشار آن شد.
وکیل مدافع روزنامه یاس نو می گوید که بر اساس حکم دادگاه تجدید نظر از این روزنامه رفع توقیف شده و مدیر مسئول آن نیز اعلام کرد: یاس نو از روز شنبه منتشر می شود.

صالح نيک بخت، وکيل مدافع روزنامه ياس نو، در اين زمينه گفته است: به دنبال اعتراض وی و محمد نعيمی پور به دستور توقيف روزنامه ياس نو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دادگاه در مورد نحوه انتشار آن استعلام کرد که حسب اطلاع، رياست دادگاه در چارچوب قوانين کشور اعلام کرد در حکم صادره از اين دادگاه روزنامه ياس نو نه توقيف شده و نه لغو امتياز شده است.

وی افزود: «خوشبختانه هيئت نظارت بر مطبوعات هم با درايت به اين موضوع توجه كرد و با متذكر شدن شيوه برخورد قانونى با موضوع، از دستور منع انتشار قبلى روزنامه ياس نو رفع اثر شد.»

درهمين زمينه محمد نعميمی پور، مدير مسئول روز نامه ياس نو، اعلام کرده است که انتشار اين روزنامه از شنبه آينده از سر گرفته می شود.

این روزنامه در سال ۱۳۸۲ توقيف و به پرداخت جريمه نقدى محكوم شد.

یاس نو روز ۲۶ ارديبهشت ماه سال جارى و پس از رفع موانع قانونى انتشار خود را از سر گرفت ولى پس از چاپ تنها يك شماره، هيئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى مانع انتشار آن شد.

وزارت ارشاد با اعلام اينكه حكم رفع توقيف به دادستان عمومى تهران به عنوان يكى از شاكيان ابلاغ نشده و او نسبت به اين مسئله اعتراض دارد خواهان توقف چاپ روزنامه ياس نو تا اعلام نظر دادگاه تجديد نظر شده بود.

اين در حالى است كه عليرضا جمشيدى، سخنگوى قوه قضاييه، دو روز بعد از توقيف روزنامه ياس نو گفته بود: «نامه دادستان تهران دلالتى بر توقيف روزنامه ياس نو ندارد و به نظر مى ‌رسد برداشت وزارت ارشاد از اعتراض دادستان اين بوده كه آن روزنامه بايد همچنان در توقيف باشد.»

وى افزوده بود: اگر اعتراض دادستان خارج از مهلت قانونى باشد، دادگاه تجديد نظر آن اعتراض را رد مى‌ كند.

صالح نيكبخت، وكيل روزنامه ياس نو، همان زمان اعلام كرد: شاكيان در مهلت قانونى ۲۰ روزه ، به حكم صادره براى رفع توقيف ياس نو اعتراض نكرده بودند.

انتشار روزنامه ياس نو مى تواند برگ برنده اى براى حاميان مير حسين موسوى باشد كه مى گويند در آستانه برگزارى انتخابات رياست جمهورى در روز ۲۲ خرداد، از داشتن يك رسانه سراسرى محروم هستند.
XS
SM
MD
LG