لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۸:۱۱

خاتمی: موج پشیمانی از رای به روحانی دسیسه است‎


محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران، موجی را که علیه دولت حسن روحانی با کمپین «پشیمانیم» به راه افتاده است، یک «دسیسه» خواند.

آقای خاتمی که در دوره انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران از حسن روحانی حمایت کرده و سهمی در پیروزی وی داشته است، شامگاه دوشنبه ۲۷ آذر در جمع شورای از اعضای مجمع روحانیون مبارز کاشان تاکید کرد که از حمایت خود پشیمان نیست و همچنان بر این امر اصرار دارد.

روزهای اخیر کمپینی در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «پشیمانیم» شکل گرفته است که در آن برخی شهروندانی که به حسن روحانی رای داده بودند سیاست‌های وی را به چالش می‌کشند و دولت را به عدم پی‌گیری وعده‌های خود متهم می‌کنند.

در میان این شهروندان چهره‌های شناخته شده‌ای نیز وجود دارد از جمله علی کریمی ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران که در اینستاگرام نوشت بابت حمایت خود از حسن روحانی در انتخابات عذرخواهی می‌کند.

اما محمد خاتمی این موج را «هدفمند و برنامه‌ریزی شده» دانسته و از آن به شدت انتقاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محمد خاتمی، وی اظهار داشت: «ما نه تنها از حمایت و رای به آقای روحانی پشیمان نیستیم که همچنان قاطعانه از ایشان حمایت می‌کنیم و ایشان را موفق می‌دانیم و این موج تخریبی به وجود آمده را هدفمند و دسیسه‌ای برنامه‌ریزی شده برای مایوس کردن مردم می‌دانیم.»

رئیس جمهور سابق ایران در انتها نیز بار دیگر بر اصلاحات در کشور تاکید کرده و گفته است که «در شرایط کنونی نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود، باید برای اصلاح امور تلاش کرد».

این اظهارات در حالی است که ماه‌های اخیر گزارش‌های متعددی از افزایش محدودیت‌ها برای محمد خاتمی پیش آمده به طوری که ماموران امنیتی بارها مانع خروج وی از خانه شده‌اند. حتی برخی تحلیل‌گران شرایط آقای خاتمی را شبه حصر دانسته‌اند.

یکی از وعده‌های حسن روحانی در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری رفع حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی بوده که تاکنون محقق نشده است اگرچه در ماه‌های اخیر مهدی کروبی توانسته در خانه خود با چند چهره سیاسی دیدار کند.

با این حال چهره‌های نزدیک به حسن روحانی به شدت کمپین «پشیمانیم» را هدف حمله قرار داده‌اند از جمله حسام‌الدین آشنا مشاور آقای روحانی، این مشاور روحانی آن را «پویش فرمایشی» نامیده و عنوان کرده که این کمپین با پشتیبانی «کسانی شکل گرفت که باید در مورد کارهای کرده و نکرده خود به تک تک مردم ما پاسخگو باشند. آنها ثروت و سعادت ملت را به تاراج دادند.»

XS
SM
MD
LG