لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۲۳:۴۴

«پورن‌هاب» بارگیری ویدئو توسط کاربران را ممنوع می‌کند


«پورن هاب»، وب‌سایت اشتراک‌گذاری ویدئوهای پورن، اعلام کرد از این پس بارگیری ویدئو توسط کاربران را ممنوع و فقط به تعداد مشخصی از شرکای این شرکت اجازه خواهد داد ویدئوهای خود را بارگذاری کنند.

این خبر روز سه‌شنبه ۱۸ آذر و در پی انتشار مطلبی در مورد وجود آزار جنسی کودکان در ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده در این وبسایت، منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز اتهام مربوط به وجود آزار جنسی کودکان در ویدئوهای وب‌سایت «پورن هاب» اخیرا در مطلبی در روزنامه نیویورک تایمز مطرح شد.

شرکت «پورن هاب» ضمن تکذیب اتهامات مطرح شده در نیویورک تایمز گفت: سیاست جدید بلافاصله به اجرا گذاشته خواهد شد و در سال ۲۰۲۱ برای بررسی و کنترل ویدئوهایی که در این وب‌سایت به اشتراک گذاشته می‌شوند شیوه جدیدی را اجرا خواهد کرد.

شرکت کارت‌های اعتباری «مستر کارد» و «مایند گیک» بانکی که امور مالی شرکت مالک «پورن هاب» را اداره می‌کند، روز یکشنبه اعلام کردند که تحقیقات در مورد این اتهام را آغاز کرده‌اند.

به دنبال انتشار این اتهامات در روزنامه نیویورک تایمز، بیل اکمن میلیاردر سرمایه‌گذار از «مسترکارت» و «ویزا» دو شرکت بزرگ کارت‌های اعتباری، خواست به طور موقت همکاری با «پورن‌هاب» در زمینه پرداخت مبالغ حق اشتراک را متوقف کنند.

مطلبی که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شده می‌گوید علاوه بر آزار جنسی کودکان در برخی از ویدئوهای وب‌سایت «پورن هاب» صحنه‌هایی از آزار جنسی زنان و دختران در حالت بیهوشی منتشر می‌شود و به نظر می‌رسد که برخی از این فیلم‌ها نوعی انتقام‌گیری جنسی است و بدون رضایت آن‌ها ضبط شده است.

«پورن هاب» در عین حال اعلام کرد که اقدامات خود برای جلوگیری از افراط در مضامین منتشر شده در این وب‌سایت را افزایش خواهد داد و در سال آینده گزارشی در زمینه شفافیت عملکرد خود منتشر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وب‌سایت «پورن هاب» افزود که انتشار فیلم‌های حاوی آزار جنسی کودکان آگاهانه نبوده و در آینده با اجرای اقدامات بیشتری از انتشار ویدئوهای حاوی این تصاویر و اعمال جنسی بدون رضایت تمامی طرفین جلوگیری خواهد کرد.

این وبسایت در بایگانی خود حجم بسیار زیادی از ویدئوهای سکسی دارد و به عنوان نمونه فقط در سال گذشته حدود ۶.۸ میلیون ویدئوی جدید در این وب‌سایت بارگذاری شده است.

«پورن هاب» در بخش دیگری از بیانیه خود در روز سه‌شنبه اعلام کرد که در سال آینده شرایط استفاده از این وب‌سایت به عنوان مشترک تایید شده را اعلام خواهد کرد و کماکان به شرکای تجاری خود، از جمله شرکت‌های تولید کننده ویدئوی پورن، اجازه خواهد داد ویدئوهای خود را در این وب‌سایت بارگذاری کنند.

این وب‌سایت در عین حال تاکید کرد که یک دفتر حقوقی جدید را برای انجام تحقیقات مستقل در مورد مضامین منتشر شده در و‌سایت استخدام کرده است.

کارمندان این وب‌سایت پیش از انتشار، تمام ویدئوهای وب‌سایت را بررسی می‌کنند و در زمینه کنترل مضامینی که ممکن است ناقض حفاظت از کودکان باشد با ۴۰ نهاد و سازمان همکاری می‌کنند.

«پورن هاب» در بخش دیگری از بیانیه خود گفت: «مبارزه علیه آزار و سوءاستفاده جنسی از کودکان و مقابله با اعمال جنسی بدون رضایت افراد وظیفه اخلاقی تمامی پلتفرم‌های اینترنتی است».

این وب‌سایت اعلام کرد در سال گذشته بیش از ۴۲ میلیارد بازدیدکننده داشته که معادل ۱۱۵ میلیون مراجعه در روز است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG