لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۲۰

ترامپ از طرح سه‌مرحله‌ای برای بازگشایی اقتصاد آمریکا خبر داد


دونالد ترامپ می‌گوید، بازگشایی اقتصاد آمریکا در جریان یک روند تدریجی صورت خواهد گرفت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۲۸ فروردین از طرح سه مرحله‌ای برای بازگشایی اقتصاد و از سرگیری فعالیت های اجتماعی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، کووید ۱۹، در این کشور خبر داد.

دونالد ترامپ که در کنفرانس خبری روزانه در کاخ سفید بر ضرورت بازگشایی مجدد آمریکا تاکید کرد و گفت، ما زندگی خود را دوباره آغاز می‌کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا با این حال تأکید کرد که این یک روند تدریجی خواهد بود.

بر اساس این طرح بازگشایی مرحله به مرحله خواهد بود و ابتدا ایالت‌هایی که میزان شیوع ویروس کرونا در آنها معدود است، بازگشایی خواهند شد.

دونالد ترامپ در ادامه گفت، ۲۹ ایالت در وضعیتی مناسب برای بازگشایی هستند ولی ایالت‌هایی مانند نیویورک، نیوجرسی و کنتیکت در موقعیت دورتری برای بازگشایی هستند.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد، در ایالت‌هایی که تعداد مبتلایان و قربانیان بسیار پایین است حتی طی روزهای آینده ممکن است محدودیت‌های اعلام شده برای قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی را کاهش دهند.

دونالد ترامپ با این حال تاکید کرد، تصمیم گیری در خصوص کاهش محدودیت در ایالت‌های به عهده فرمانداران است.

رئیس جمهوری در پایان این کنفرانس خبری گفت، ما اقتصاد کشور را بازگشایی می کنیم ولی این بازگشایی در یک دوره زمانی خواهد بود. زندگی را دوباره به کشور باز می گردانیم.

وی تصریح کرد: ما در جریان مقابله با این بیماری همه‌گیر خیلی چیزها یاد گرفتیم.

طبق این طرح ۵۰ ایالت آمریکا در سه مرحله قرار می گیرند. در ایالت هایی که در مرحله اول قرار دارند مقررات فاصله گذاری اجتماعی برقرار است و تجمع بیش از ۱۰ ممنوع بوده و مدارس تعطیل است . رستوران‌ها و مکان‌های تجمع عمومی تعطیل است.

دو هفته متوالی کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی برای عبور از مرحله اول به مرحله دوم اعلام شده است.

در ایالت‌هایی که در مرحله دوم قرار دارند مدارس باز شده و رستوران فعالیت خود را از سر می‌گیرند و تجمع‌هایی تا ۵۰ نفر می‌تواند برگزار شود.

تا روز پنجشنبه بیش از ۳۲ هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و شمار مبتلایان قطعی به این ویروس به بیش از ۶۵۰ هزار نفر رسیده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG