لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ تهران ۱۰:۱۳

رسانه هلندی: هکرهای ايرانی همچنان به دانشگاه‌های غربی حمله می‌کنند


رسانه هلندی «ان‌او‌اس» بر اساس گزارشی از یک شرکت خدمات سایبری به نام «پرايس واترهاوس کوپرز» نوشت که هکرهای مورد حمايت حکومت ايران در ماه‌های اخير به دانشگاه‌های اروپا، آمريکا و استراليا حمله کرده‌اند.

این گزارش می‌گوید که «هدف از حملات هکرهای ایرانی سرقت مطالب دانشگاهی و آموزشی بوده است». با این حال مشخص نيست که آیا حملات به سيستم کامپيوتری سه دانشگاه و يک موسسه آموزش عالی در هلند موفقيت‌آميز بوده يا نه.

يک سال پيش دولت آمريکا عليه ۹ شهروند ايران به اتهام مشارکت در سرقت گسترده دارايی‌های معنوی اعلام جرم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمريکا نیز ۱۰ فرد و يک شرکت ايرانی را به اتهام حمله سايبری به صدها دانشگاه به نيابت از سوی سپاه پاسداران تحريم کرد. دولت ايران اما اين اتهامات را رد کرده و آن را «بی اساس» خوانده است.

رسانه دولتی «ان‌اواس» به نقل از گروين نابر، از مسئولان شعبه «پرايس واترهاوس کوپرز» در هلند نوشت: «از روی ساختارهايی که از استفاده می‌کنند می‌توان ديد که همان گروه هکرها هنوز فعال است. حداقل تا ماه نوامبر گذشته فعال بوده‌اند.»

روابط ایران و هلند از زمانی که آمستردام تهران را متهم کرد در کشتن دو مخالف سیاسی جمهوری اسلامی دست داشته تیره شده است.

۱۴ بهمن‌ ماه، فردی در شهر دلفت هلند و به اتهام طراحی یک یا چند مورد حمله مسلحانه در ایران و عضویت در یک گروه تروریستی بازداشت شد.

با استفاده از گزارش رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی؛ ش.ر/س.ن
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG