لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۲۲:۲۷

کنسرت کیوان ساکت در مشهد لغو شد


کیوان ساکت، نوازنده و آهنگساز،

گزارش ها حاکی است که کنسرت گروه موسیقی وزیری به سرپرستی کیوان ساکت و خوانندگی وحید تاج که قرار بود چهارشنبه ۲۳ اسفند در طرقبه مشهد برگزار شود، با حکم دادستانی لغو شده است.

کیوان ساکت، نوازنده و آهنگساز، در این باره به خبرگزاری ایلنا گفته است: «به من اطلاع داده شد؛ کنسرت گروه وزیری که قرار بود در طرقبه و در سالن نصر این شهر برگزار شود از سوی دادستانی لغو شده است این درحالی‌ست که ما مجوز‌های وزارت ارشاد را برای برگزاری این کنسرت دریافت کرده بودیم با این‌وجود از طرف دادستانی مشهد به نیروی انتظامی و آنها نیز به ما اطلاع دادند کنسرت لغو شده است.»

کیوان ساکت تاکید کرده است که برنامه این گروه مجوزهای لازم را داشت و بلیت‌فروشی‌ کنسرت نیز انجام شده بود.

این نوازنده و آهنگساز در ادامه گفته است « مسئولان قول داده بودند مشکل برگزاری کنسرت در شهرستان‌ها حل شود اما ظاهرا هنوز این اتفاق نیتفاده است و لغو کنسرت‌ها که روز به روز بیشتر شاهد تکرار آن هستیم، موجب ایجاد تشتت در برنامه‌های موسیقی کشور می‌شود.»

در همین زمینه، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز گفته است، این کنسرت مجوزهای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان را دریافت کرده بود اما با نامه فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی، لغو شد.

به گزارش ایرنا، افشین تحفه‌گر علت لغو این کنسرت از سوی نیروی انتظامی را «مسائل ترافیکی در آستانه سال جدید، شلوغی و حضور زائرین و مسافرین بسیار در این منطقه» عنوان کرد.

پیش از این تعدادی از برنامه‌های سیاسی و فرهنگی از جمله کنسرت‌های موسیقی در شهر مشهد و استان خراسان رضوی با دستور مقام های قضایی و انتظامی این استان لغو شده است.

احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، که تاکنون با برگزاری کنسرت موسیقی در این شهر مخالفت کرده است، روز ۳۰ فروردین گفت: اساسا «با برگزاری کنسرت در سراسر کشور مخالف است».

مخالفت‌ها با برگزاری کنسرت در مشهد، باعث شده که این شهر در چند سال اخیر از برگزاری کنسرت محروم شود.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG