لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۲۴

کاخ سفید: ترامپ پاتریک شاناهان را به عنوان وزیر دفاع معرفی می‌کند


پاتریک شاناهان اکنون باید از سوی سنای آمریکا نیز تایید شود.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت اعلام کرده است، دونالد ترامپ پاتریک شاناهان را به عنوان وزیر دفاع ایالات متحده معرفی خواهد کرد. پاتریک شاناهان هم اکنون سرپرست وزارت دفاع آمریکا است.

سارا سندرز در بیانیه‌ای نوشته است: با توجه به خدمات عالی که پاتریک شاناهان برای کشور انجام داده و با توانایی که از خود نشان داده، رئیس جمهوری ترامپ قصد دارد او را به عنوان وزیر دفاع منصوب کند.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرده است: شاناهان به عنوان سرپرست وزارت دفاع طی چند ماه گذشته ثابت کرد که فردی شایسته برای تصدی وزارت دفاع است و او همچنان به انجام کارهای عالی خود ادامه خواهد داد.

آقای شاناهان از اواخر دسامبر سال ۲۰۱۸ پس از استعفای ژنرال جیمز متیس از سوی دونالد ترامپ به عنوان سرپرست وزارت دفاع منصوب شد.

پاتریک شاناهان اکنون باید از سوی سنای آمریکا تایید شود.

پاتریک شاناهان، ۵۶ ساله،در سال ۲۰۱۷ به عنوان معاون وزیر دفاع به دولت دونالد ترامپ پیوست. او سالها از مدیران شرکت هواپیما سازی بوئینگ بوده است.

آقای شاناهان در نخستین مصاحبه مطبوعاتی خود در ژانویه سال ۲۰۱۹ گفته بود که۱۸ ماه در کنار جیمز متیس فعالیت کرده و کاملا با کار در وزارت دفاع آشناست.

در همین حال چند دستیار سناتورهای آمریکایی به رادیو «ان پی آر» گفته‌اند که پاتریک شاناهان از شانس خوبی برای تایید توسط سنا برخوردار است.

گزارش‌ها حاکی است که پیش از این کاخ سفید، به سناتورلیندسی گراهام و ژنرال بازنشسته جک کین پیشنهاد تصدی وزارت دفاع را داده بود. ولی هر دوی آنها این پیشنهاد را رد کردند.

با استفاده از توییتر و ان پی آر؛ خ

دیدن نظرات (۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG