لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۶:۰۸

دیدبان حقوق بشر در سوریه: ۶ نیروی ایرانی در حملات اسرائیل کشته شدند


اسرائیل از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱، صدها حمله هوایی به خاک سوریه انجام داده؛ تصویر آرشیوی‌ست

گروه دیدبان حقوق بشر در سوریه روز پنج‌شنبه ۳ مرداد اعلام کرد که حملات موشکی اسرائیل به جنوب سوریه در هفته جاری به کشته شدن ۶ نفر از نیروهای ایرانی انجامیده است.

بر اساس گزارش این نهاد غیرانتفاعی که وقایع جنگ سوریه را رصد می‌کند، اسرائیل بامداد چهارشنبه با موشک‌های خود «اماکن و مواضع اطلاعاتی و نظامی ایران و شبه‌نظامیان طرفدار ایران» را هدف قرار داده است.

رسانه‌های دولتی سوریه نیز گزارش حملات نظامی اسرائیل به مواضع نظامی حکومت سوریه و متحدان آن در استان درعا را پوشش داده‌اند، اما این گزارش‌ها اشاره‌ای به شمار تلفات احتمالی حملات نمی‌کند.

به گفته گروه دیدبان حقوق بشر در سوریه، ۶ نفر از نیروهای ایرانی و سه نفر از نیروهای حامی حکومت سوریه در این حملات کشته شدند.

اسرائیل از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱، صدها حمله هوایی به خاک سوریه انجام داده و نیروهای حکومت این کشور و متحدان کلیدی آن از جمله ایران و حزب الله لبنان را هدف قرار داده.

مقامات اسرائیلی معمولا درباره این حملات توضیحی نمی‌دهند و تنها تاکید دارند که از حق خود برای دفاع در برابر ایران و حزب الله استفاده می‌کنند. منطقه‌ای که روز چهارشنبه هدف حملات اسرائیل قرار گرفت در مجاورت بلندی‌های جولان قرار دارد که اسرائیل آنجا را اشغال کرده است.

جنگ سوریه تاکنون بیش از ۳۷۰ هزار کشته بر جای گذاشته و به مداخله قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی انجامیده.

دیدبان حقوق بشر در سوریه می‌گوید که کمتر از یک ماه پیش نیز اسرائیل با حملات هوایی خود شش غیرنظامی از جمله سه کودک و همچنین ۹ نفر از نیروهای حامی حکومت بشار اسد را کشت.

با استفاده از گزارش خبرگزاری فرانسه؛ س.ن

دیدن نظرات (۴۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG