لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ تهران ۱۵:۰۹

حمله انتحاری مهاجمان داعش در لیبی؛ ۱۴ تن کشته شدند


دفتر مرکزی کمیسیون انتخاباتی لیبی در طرابلس

در جریان حمله مهاجمان انتحاری گروه موسوم به داعش یا حکومت اسلامی در طرابلس به یک دفتر کمیسیون انتخاباتی، ۱۴ تن کشته شدند.

گزارش شده دو بمب‌گذار انتحاری وارد این دفتر در مرکز طرابلس شده و سوی کسانی که درون دفتر بودند، آتش گشودند. وقتی مهمات آن‌ها تمام شد، خود را منفجر کردند.

داعش در بیانیه‌ای که سایت «اعماق نیوز»، وابسته به این گروه، منتشر کرده مسئولیت حمله را برعهده گرفته است.

وزیر بهداشت لیبی گفت در پی انفجار این دو مهاجم، ساختمان کمیسیون انتخاباتی هم دچار آتش‌سوزی شده است. شماری تصاویر ویدیویی از ساختمان در گرفتار آتش روز چهارشنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

داعش و دیگر گروه‌های اسلامگرای افراطی مخالف برگزاری انتخابات در لیبی هستند. سازمان ملل و کشورهای خارجی حامی لیبی به رغم بروز مشکلات امنیتی، خواستار برگزاری انتخابات در سال جاری هستند. وزارت خارجه آمریکا هم در بیانیه‌ای این حمله را محکوم کرده است.

سفارت‌ کشورهای خارجی و دیگر نهادهای ناظر و بین‌المللی، این حمله را محکوم کردند. دفتر نمایندگی سازمان ملل در لیبی هم طی بیانیه‌ای گفته «بروز خشونت، جلوی حرکت مردم لیبی در جریان رسیدن به اتحاد ملی و حاکمیت قانون را نمی‌گیرد.»

برای انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری لیبی در سال جاری، ناظران انتخاباتی از سوی گروه چهار به لیبی اعزام می‌شوند تا تضمین دهند انتخاباتی شفاف و منصفانه برگزار خواهد شد.

گروه چهار از سازمان ملل، اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب و اتحادیه آفریقا تشکیل شده است.

به استناد گزارش‌هایی از خبرگزاری رویترز، رادیو فردا؛ ک.ت/س.ن
XS
SM
MD
LG