لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۰۳:۴۸

آمریکا ۷۲۰ میلیون دلار دیگر به آوارگان سوری کمک می‌کند


استفان بیگون، معاون وزیر امور خارجه آمریکا

آمریکا روز پنجشنبه سوم مهرماه اعلام کرد که بیش از ۷۲۰ میلیون دلار کمک بشردوستانه برای مردم سوریه و ۱۰۸ میلیون دلار دیگر برای مردم سودان اختصاص می‌دهد.

به گزارش رویترز، استفان بیگون، معاون وزیر امور خارجه آمریکا که در مراسمی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک صحبت می‌کرد، گفت، این کمک ها، در اختیار سوری‌هایی که نیاز مبرم به کمک دارند ، چه در داخل سوریه و یا آوارگان در منطقه، قرار خواهد گرفت.

در همین مراسم ، جان بارسا ، سرپرست «نمایندگی ایالات متحده برای توسعه بین‌المللی» (USAID) نیز اعلام کرد، نزدیک به ۱۰۸ میلیون دلار برای کمک به بحران انسانی در سودان جنوبی تخصیص داده می شود.

استفان بیگون گفت، با اختصاص این میزان بودجه برای سوریه، كل کمک‌های ایالات متحده از آغاز بحران در سوریه به بیش از ۱۲ میلیارد دلار می‌رسد.

از سال ۲۰۱۱ که اعتراضات سوریه آغاز شد، دولت بشار اسد با جنگ داخلی مواجه شد و نهایتا با کمک ایران و روسیه مخالفانش را در جبهه‌های مختلف شکست داد، اما مناطقی از کشور هنوز از کنترل دولت خارج است. در این بحران، ۳۸۰ هزار نفر کشته شدند و میلیون‌ها نفر هم خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌اند.

اخیرا چندین نهاد بین‌المللی از جمله آکسفام هشدار دادند که بیش از ۹ میلیون سوری به خاطر کرونا و جنگ با کمبود مواد غذایی مواجه شده و دو میلیون نفر دیگر نیز ممکن است به خیل گرسنگان در این کشور ملحق شوند.

در کل، ۱۱ میلیون سوری نیازمند کمک‌های جهانی هستند. نیمی از سوری‌ها بیکار هستند و وضعیت کشور بحرانی توصیف شده است.

مایک پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا در تیرماه سال جاری گفته بود، ایالات متحده بزرگترین ارائه دهنده کمک‌‌های انساندوستانه در سوریه و جهان است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG