لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ تهران ۰۹:۲۰

مصدومیت دست‌کم ۱۸ نفر بر اثر توفان در تهران


به‌دنبال وزش توفان در استان تهران، دست‌کم ۱۸ نفر دچار مصدومیت شدند. قطع شاخه‌های درختان، تخریب برخی تابلوها و سقوط دکل برق و ریزش سنگ از جمله خسارات وارده به این شهر گزارش شده‌است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، دوشنبه شب (۲۱ خرداد)، وزش باد شدیدی همراه با گرد و خاک، با سرعت ۸۳ کیلومتر در ساعت، بیشتر مناطق تهران به ویژه در مناطق جنوبی، مرکزی و شرقی را فراگرفت و در برخی نقاط همراه با بارش پراکنده باران بود.

وزش توفان در تهران، دست‌کم ۱۸ زخمی بر جا گذاشت که شماری از آنها به بیمارستان‌های تهران و کرج منتقل شده و شماری نیز در محل درمان شدند.

علت مصدومیت این افراد «سقوط دکل، درخت و ریزش سنگ» گزارش شده‌است.

هنوز گزارش رسمی از میزان خسارت‌های این توفان به تهران اعلام نشده، اما به گزارش ایرنا، وزش باد شدید در سطح این شهر به اندازه‌ای بود که سبب قطع شاخه‌های بسیاری از درختان و تخریب برخی تابلوهای سطح شهر شد.

وزش توفان همچنین موجب قطع برق برخی مناطق شهر ری شده بود که به گفته معاون مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب تهران، «ساعت سه بامداد امروز سه‌شنبه وصل» شده‌است.

به گفته داود رحیمی، علت قطع برق در برخی مناطق ری و شهرهای تابعه، «شکستن شاخه‌های خشک و سقوط درختان بر روی شبکه توزیع برق بوده‌است.»

این گزارش همچنین حاکی است که برخورد آذرخش با زمین همراه با توفان شدید در ورامین، موجب بروز آتش‌سوزی در بخش وسیعی از مزارع گندم و جو این شهرستان شده‌است.

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز اعلام کرده که توفان دوشنبه شب، موجب افزایش «تصادفات خسارتی» در تهران شد.

مسعود جبارزاده افزوده که وزش توفان، باعث شکستن درختان و سقوط اشیاء در برخی از معابر و بزرگراه‌ها شد و بر اساس آمار، تصادفات در محدوده بزرگراه‌ها و معابر شمالی تهران را افزایش داد.

احسان استوار، مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان فارس، نیز از تأخیر بیش از چهارساعته پرواز شیراز – تهران خبر داد و دو پرواز مربوط به شرکت‌های هواپیمایی کیش‌ایر و آسمان نیز به دلیل شرایط نامناسب جوی تهران، با تأخیر انجام شد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز گفته که هوای روز سه‌شنبه در تهران، «سالم» است، اما بر اثر وزش باد شدید، احتمال افزایش غلظت ذرات معلق وجود دارد.

به گفته حسین شهبازی، امروز در برخی ساعات، به خصوص با آغاز شب، انتظار می‌رود وزش باد شدید به بزرگی هشت تا ۱۰ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی و جنوبی در تهران آغاز به وزیدن کند.

وی همچنین از کاهش دمای تهران و ادامه وزش باد و افزایش ذرات معلق، دست‌کم تا روز چهارشنبه خبر داد.

در نتیجه توفان شدید قبلی در تهران که هشتم خردادماه رخ داد بیش از ۷۶ نفر زخمی شدند و یک تن نیز جان باخت.

سقوط از ارتفاع و ریزش آوار بیشترین علت تماس با اورژانس ایران در طول وزش توفان قبلی در تهران گزارش شد، که همراه با بارش باران و گرد و خاک بود.

آن توفان نیز باعث شکسته شدن درختان و افتادن آنها در سطح معابر و بند آوردن خیابان‌ها شد و در برخی از مناطق تهران نیز قطعی برق را به دنبال داشت.

با استفاده از گزارش‌های ایرنا، ایسنا و رادیو فردا. ب.ب / پ.پ

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG