لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۱۶:۰۱

ترامپ به توییت خامنه‌ای به فارسی پاسخ داد 


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا جمعه ۲۷ دی ماه به یک توییت انگلیسی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به فارسی پاسخ داده و گفته است، رهبران ایران به جای «هراس افکنی» بار دیگر این کشور را «با عظمت» بکنند.

دونالد ترامپ با «ریتوییت» (باز توییت) کردن توییت علی خامنه‌ای به فارسی نوشته است: «مردم نجیب ایران، که آمریکا را دوست می دارند، سزاوار دولتی هستند که بیش از تمرکز بر کشتن آنها به جرم احترام خواهی، به آنها کمک کند تا به رؤیاهایشان دست یابند. رهبران ایران به جای آن که ایران را به سمت ویرانی بکشانند، باید هراس افکنی را کنار بنهند و ایران را دوباره باعظمت کنند!»

علی خامنه‌ای بامداد جمعه یک توییت دونالد ترامپ را «ریتوییت» کرده و نوشته بود، مقام‌های دولت آمریکا بارها گفته‌اند که در کنار مردم ایران ایستاده‌اند، «آنها دروغ می‌گویند.»

رهبر جمهوری اسلامی توییت روز شنبه گذشته دونالد ترامپ را «ریتوییت» کرده است. رئیس جمهوری آمریکا در توییت روز شنبه ۲۱ دی‌ماه خطاب به مردم ایران نوشته بود که «من از ابتدای دوره ریاست جمهوریم با شما ایستاده‌ام و دولت من همچنان با شما خواهد ایستاد.»

به نظر می رسد این نخستین زنجیره توییت و ریتوییت بین رئیس جمهوری آمریکا و رهبر جمهوری اسلامی است.

توییتی که رهبر جمهوری اسلامی آن را به انگلیسی پاسخ داده بود در اصل ترجمه انگلیسی توییت دونالد ترامپ به فارسی بود.

دونالد ترامپ این توییت را روز شنبه در واکنش به موج تازه اعتراض به رهبر جمهوری اسلامی در شماری شهر ها از جمله تهران منتشر کرده بود.

تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران از جمله اصفهان، همدان، رشت و ساری عصر شنبه صحنه تجمعات اعتراض‌آمیزی در واکنش به سرنگونی هواپیمای مسافربری پرواز تهران – کی‌یف با شلیک موشک سپاه پاسداران بود.

معترضان شعارهایی علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، سر دادند و خواهان کناره‌گیری او از قدرت شدند. تجمع تهران با اقدام نیروهای انتظامی در پرتاب گاز آشک‌آور و شلیک تیر هوایی به تشنج کشیده شد.

منابع: توییتر و رادیو فردا؛

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۲۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG