لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ تهران ۰۳:۱۲

تهدید ترامپ به افزایش۳۰۰ میلیارد دلاری تعرفه‌ها علیه چین


دونالد ترامپ می گوید پس از دیدار با رئیس جمهوری چین در خصوص تعرفه تصمیم خواهد گرفت.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا،پنجشنبه ۱۶ خرداد تهدید کرد پس از نشست رهبران «گروه ۲۰»،چنانچه که نیاز باشد ایالات متحده در خصوص اعمال تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی از چین، تصمیم خواهد گرفت.

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ که در فرانسه به سر می برد، گفت، من در دو هفته آینده و پس از نشست گروه ۲۰ تصمیم خواهم گرفت. من با رئیس جمهوری شی (جین پینگ) دیدار خواهم کرد، ببینم چه اتفاق خواهد افتاد، ما احتمالا آن را پس از نشست گروه ۲۰ برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

هنوز زمان دیدار دونالد ترامپ و شی جین پینگ، رئیس چین اعلام نشده است. نشست گروه ۲۰در روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن در ژاپن برگزار خواهد شد.

این در حالی است هیات‌های مذاکره کنندگان دو کشور از ۱۰ ماه مه (۲۱ اردیبهشت) تاکنون با یکدیگر دیدار نکرده‌اند.

رویترز می‌گوید، تنش بر مسایل اقتصادی بین آمریکا و چین از اوایل ماه تشدید شده است. دونالد ترامپ در این زمان چین را متهم کرد که از تعهدات خود عقب نشینی کرده است از آن زمان دو کشور جنگ تعرفه‌ها علیه یکدیگر را از سر گرفته اند.

دونالد ترامپ تعرفه گمرکی بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی را به ۲۵ درصد افزایش داد و به نمایندگان تجاری خود دستور داد زمینه سازی برای اعمال تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلاردیگر از کالاهای صادراتی چین به آمریکا را فراهم کنند.

رویترز می گوید در صورت چنین اقدامی، آمریکا بر تمامی کالاهای وارداتی از چین تعرفه اعمال کرده است.

دونالد ترامپ همچنین گفته است: در مذاکرات ما با چین رویدادهای جالبی دارد روی می‌دهد . ببینم چه اتفاقی خواهد افتاد. من می توانم دست کم ۳۰۰ میلیارد دیگر (تعرفه ها ) را اضافه کنم، و آن را در زمان مناسب انجام خواهم دارد.

در همین حال یک مقام چینی به این اظهارات دونالد ترامپ پاسخ داده است.

سخنگوی وزارت تجارت چین گفته است،‌اگر آمریکا تصمیم به تشدید تعرفه‌ها بیگرد ما تا به آخر مبارزه خواهیم کرد.

با استفاده از رویترز؛ خ

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG