لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۱:۲۲

ترامپ جلسه با دموکرات‌ها درباره تعطیلی دولت را به نشانه اعتراض ترک کرد


دونالدترامپ خواستار تامین بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک است.

دونالدترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید، روز چهارشنبه ۱۹ دی نشست با سناتور چاک شومر و نانسی پلوسی، رهبران دموکرات‌ها در کنگره درباره بازگشایی بخشی از دولت و ساخت دیوار مرزی را به نشانه اعتراض ترک کرده است.

دونالد ترامپ در توییتر خود نوشته است: همین الان جلسه با چاک و نانسی را ترک کردم، کاملا اتلاف وقت بود. من پرسیدم ؛اگر من خیلی سریع همه راهها را باز کنم، در ۳۰ روز آینده آیا شما (طرح) امنیت مرزی شامل ساخت دیوار یا موانع فولادی را تصویب خواهید کرد؟ نانسی گفت، نه. من هم گفتم خداحافظ ، هیچ چیز دیگر کار نخواهد کرد.

نشست دونالد ترامپ و رهبران دموکرات در کنگره آمریکا در نوزدهمین روز تعطیلی بخشی از دولت فدرال آمریکا برگزار شد.

بخشی‌هایی از دولت فدرال آمریکا پس از آن‌که دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در سنا، بر سر تامین بیش از پنج میلیارد دلار درخواستی دونالد ترامپ برای ساخت دیوار در مرز ایالات متحده و مکزیک به نتیجه نرسیدند، از اول دی ماه تعطیل شد و گفته می‌شود این تعطیلی باعث شده است تا ۸۰۰ هزار کارمند دولت سرکار نروند یا حقوقی بابت کار خود دریافت نکنند.

در همین حال، روز چهارشنبه رهبران دموکرات پس از خروج از جلسه نیمه تمام خود با رئیس جمهوری آمریکا، از رویکرد دونالد ترامپ در این نشست انتقاد کردند.

نانسی پلوسی گفت، رئیس جمهوری می‌گوید یا راه من یا هیچی و امکانی برای مصالحه باقی نمی‌گذارد.

چاک شومر نیز گفته است، بار دیگر شاهد بودیم که او وقتی نتوانست آنچه که می‌خواهد بدست بیاورد، اوقات تلخی کرد.

سناتور شومر اضافه کرده است: این غم انگیز و تاسف بار است. ما می خواهیم به توافق برسیم. ما به امنیت مرزی باور داریم. (اما)اختلاف نظر داریم.

دونالد ترامپ شب گذشته در یک سخنرانی زنده تلویزیونی، بار دیگر از نمایندگان کنگره خواست بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک را تامین کنند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که مرزهای جنوبی با «بحران‌های فزاینده انسانی و امنیتی روبه‌رو» هستند.

ساخت دیوار در مرکز مکزیک از جمله وعده‌های مهم انتخاباتی دونالد ترامپ در رقابت‌های سال ۲۰۱۶ بود.

این نخستین بار نیست که دولت آمریکا تعطیل می‌شود و این موضوع در دوره ریاست‌جمهوری اعضای هر دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه بارها رخ داده‌است.

با استفاده از توییتر و گزارش های رادیو فردا و رویترز؛ خ

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG