لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ تهران ۲۱:۴۲

جان کری: گفت‌وگو با روسیه در مورد بحران اوکراین ادامه خواهد داشت

جان کری وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری پاریس اظهار داشت که «گفت‌وگوهای فشرده» با روسیه و اوکراین در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.


جان کری و لاوروف در پاریس
۲۳:۵۴ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
کری با اشاره به تحولات اوکراین می‌گوید با وزیران خارجه روسیه و اوکراین دیدار داشته و در روزهای آینده تلاش خواهد شد که از تنش کاسته شود. کری می‌گوید همه طرف‌ها موافقند که این بحران از طریق گفت‌وگو حل‌وفصل شود.
۲۳:۵۲ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
جان کری کنفرانس خبری خود در پاریس را آغاز کرد. کری برای شرکت نشستی درباره تحولات لبنان و افزایش چشمگیر پناهجویان سوری به پاریس رفته است. این نشست تحت تاثیر تحولات اوکراین قرار گرفته است.
۲۳:۰۸ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
وزارت خارجه استونی در بیانیه‌ای مکالمه منتشر شده را که منتسب به کاترین اشتون و وزیر خارجه استونی بود، تایید کرد. در این مکالمه اشتون و وزیر خارجه استونی درباره بحران اوکراین گفت‌وگو می‌کنند.
۲۲:۵۹ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
یک دیپلمات غربی به خبرگزاری فرانسه گفت علی‌رغم حضور وزیران خارجه اوکراین و روسیه به طور همزمان در وزارت خارجه فرانسه سرگئی لاوروف بدون دیدار با همتای اوکراینی خود ساختمان را ترک کرد. برپایه این گزارش آمریکا و کشورهای غربی از لاوروف خواسته بودند با آندری دشچیتسیا وزیر خارجه اوکراین دیدار داشته باشد تا از تنش‌ها کاسته شود. روسیه دولت اوکراین را دولت کودتا خوانده و آن را غیر مشروع می‌داند.
۲۲:۴۷ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
رویترز گزارش داده شامگاه چهارشنبه وزیران خارجه اوکراین، روسیه، بریتانیا و آمریکا همزمان به ساختمان وزارت خارجه فرانسه در پاریس رفته‌اند. پیش از این وزیران خارجه روسیه و آمریکا برای نخستین بار پس از بحران کریمه با یکدیگر دیدار داشتند.
۲۲:۳۴ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
آندرس فوگ راسموسن دبیرکل ناتو پس از نشست اضطراری سفیران ناتو با نماینده روسیه در ناتو در شهر بروکسل در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که این سازمان تمامی مناسبات خود با روسیه را مورد بازنگری قرار می‌دهد. به گفته وی ناتو شرکت روسیه در عملیات نابودی سلاح‌های شیمیایی روسیه که توسط یک شناور آمریکایی انجام می‌گیرد، تعلیق می‌کند. راسموسن همچنین اعلام کرد که سفیران ناتو همچنین تصمیم گرفتند که هرگونه دیدارها مقام‌های نظامی یا غیرنظامی ناتو با همتایان روس به حال تعلیق درآید. راسموسن تصریح کرد: «این گام‌ها پیام آشکاری دارد: اقدامات روسیه دارای پیامد است.» ناتو همچنین تصمیم گرفت که همکاری نظامی و غیرنظامی خود را با اوکراین افزایش دهد.
۲۲:۰۸ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
رسانه‌های روسیه از انتشار مکالمه کاترین اشتون و وزیر امورخارجه استونی درباره اوکراین خبر می‌دهند.
۲۲:۰۱ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
دبیرکل ناتو در پاسخ به خبرنگاران گفت که پیوستن اوکراین به ناتو بسته به تصمیم مردم این کشور دارد.
۲۱:۵۹ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
آندرس فوگ راسموسن دبیرکل ناتو اعلام کرد همکاری این سازمان با اوکراین افزایش می‌یابد.
۲۱:۵۶ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
لاوروف پس از دیدار با کری: غربی‌ها موافقند که دولت و اپوزیسیون اوکراین توافقنامه ۲۱ فوریه را مبنای کار قرار دهند.

بیشتر

XS
SM
MD
LG