لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۹

آمریکا سه پاکستانی را به دلیل ارتباط با گروه های «تروریستی» تحریم کرد


دولت آمریکا روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه سه تن را در ارتباط با گروه های تروریستی در پاکستان مورد تحریم قرارداد.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت خزانه داری آمریکا می گوید، این سه نفر به دلیل ارتباط با گروه لشکر طیبه و دیگر گروه های در فهرست «تروریست های جهانی» قرار داده است. این در حالی است که آمریکا دو هفته پیش نیز شش تن از اعضای گروه طالبان و شبکه حقانی را تحریم کرده بود.

وزارت خزانه داری آمریکا می گوید، رحمان فقیر محمد یکی از این سه نفر است که مورد تحریم قرار گرفت. رحمان فقیر محمد متهم شده است که کمک های مالی برای گروه لشکر طیبه از کشورهای حوزه خلیج فارس جمع آوری می کرده است.

سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفته است: این تحریم ها بخشی از تلاش های گسترده دولت آمریکا برای مختل کردن شبکه تامین مالی گروه های تروریستی است و ما از پاکستان و دیگر کشورهای منطقه می خواهیم که برای از بین بردن زمینه های فعالیت شبکه های مالی این گروه های خطرناک با ما همکاری کنند.

وزارت خزانه داری آمریکا می گوید، دو نفر دیگر به اتهام همکاری با شیخ امین الله مورد تحریم قرار گرفته اند. شیخ امین الله در سال ۲۰۰۹ از سوی آمریکا به دلیل حمایت از طالبان و القاعده تحریم شد. آمریکا همچنین در سال ۲۰۱۳ حوزه علمیه شیخ امین الله در پیشاور پاکستان را تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا اسامی این دو نفر را حزب الله آستام خان و دلاور خان نادر خان اعلام کرده و گفته است این دو تن با لشکر طیبه و دیگر گروه های تروریستی در پاکستان در افغانستان مرتبط هستند.

لشکر طبیه یکی از بزرگ‌ترین و سازمان‌یافته‌ترین گروه‌های جهادی در جنوب آسیا است. سازمان ملل و آمریکا لشکر طیبه را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده اند. این گروه در سال ۱۳۸۷ حملات در بمبئی هند را سازماندهی کرد. در جریان آن حملات ده مرد مسلح، شهروندان را به گلوله بستند و دست کم۱۶۶ نفر راکشتند.

با استفاده از گزارش های رویترز و رادیو فردا؛ خ.ک/ت.ت

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG