لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۹:۳۵

معلمان ایران؛ غم نان و خواست ایجاد تشکل صنفی


معلمان در ایران سال‌هاست که پیگیر حقوق صنفی خود هستند.

معلمان ایران هفته گذشته همزمان با روز جهانی معلم، خواستار اختصاص بودجه عادلانه به آموزش و پرورش و حق ایجاد تشکل مستقل شدند.

این درخواست درحالی صورت گرفته که محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، محسن عمرانی و مختار اسدی از فعالان صنفی معلمان زندانی هستند و علی‌اکبر باغانی، عضو هیات‌مدیره کانون صنفی معلمان در زابل در تبعید است.

پرونده دو نفر دیگر از فعالان صنفی، رضا مسلمی و طاهر قادرزاده باز است و رسول بداقی پس از اتمام دوران حبسش هنوز نتوانسته سر کار برگردد.

در برنامه دیدگاه‌های این هفته به وضعیت معیشت معلمان و مطالباتشان از دولت می‌پردازیم.

همراه با دو کارشناس: سعید پیوندی، کارشناس آموزش و استاد دانشگاه در فرانسه و احمد مدادی، عضو پیشین کانون صنفی معلمان ایران ساکن آمریکا.

دیدگاه‌ها: معلمان ایران؛ غم نان و خواست ایجاد تشکل صنفی
please wait

No media source currently available

0:00 0:28:44 0:00
لینک مستقیم

  • 16x9 Image

    فرین عاصمی

    فرین عاصمی از دبیران، خبرنگاران و مجریان سابق رادیو فرداست. او پیش از پیوستن به رادیو فردا در سال ۱۳۸۲ در بعضی از روزنامه‌های داخلی از جمله روزنامه ایران کار می‌کرد. فرین عاصمی در دوره فعالیتش در رادیوفردا مستندهای رادیویی و تلویزیونی مختلفی از جمله اشغال سفارت آمریکا و ۴۴۴ روز گروگانگیری کارکنان آن در تهران و برنامه‌هایی به‌مناسبت هشتادمین سالگرد تولد واتسلاو هاول و هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اردوگاه آشویتس تهیه کرده است.

XS
SM
MD
LG