لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۲۱

شرکت کارت‌های اعتباری «ويزا» هم وارد بازار پرداخت با ارز ديجيتال شد


«ويزا» يکی از بزرگترين شرکت‌های کارت‌های اعتباری جهان روز دوشنبه ۹ فروردين اعلام کرد که از اين پس در شبکه مالی خود پرداخت مبالغ با استفاده از ارز ديجيتال «يو اس دی کوين» را می‌پذيرد. اين تصميم شرکت «ويزا» جديدترين مورد از پذيرش ارزهای رمزنگاری شده از سوی موسسات مالی بزرگ است.

شرکت «ويزا» به خبرگزاری رويترز گفت يک برنامه آزمايشی برای اين نوع پرداخت‌ها به نام «کريپتو.کام» راه‌اندازی کرده است و در نظر دارد که اين گزينه جديد برای پرداخت را در ماه‌های آينده به شرکای تجاری خود ارائه دهد.

در پی انتشار اين خبر ارزش بيت‌کوين، پرطرفدارترين ارز ديجيتال، با ۴.۵ درصد افزايش به ۵۸ هزار و ۳۰۰ دلار رسيد. بهای بيت‌کوين در اوايل ماه مارس به ۶۱ هزار دلار رسيده بود که بالاترين رکورد ثبت شده در بازار ارزهای ديجيتال است.

«يو اس دی کوين» يکی از ارزهای ديجيتال باثبات است که ارزش آن مستقيما به دلار آمريکا وابسته است.

تصميم شرکت «ويزا» در شرايطی اعلام می‌شود که چند موسسه مالی بزرگ و معتبر ديگر در آمريکا، از جمله «بی ان وای ملون»، «بلک راک» و شرکت کارت‌های اعتباری «مسترکارت» نيز برای پذيرش ارزهای ديجيتال در زمينه سرمايه‌گذاری و پرداخت گام‌هايی برداشته‌اند.

ايلان ماسک، مديرعامل شرکت خودروهای الکتريکی «تسلا» و يکی از مشوقان مهم ارزهای ديجيتال، هفته گذشته گفت مشتريان می‌توانند با بيت‌کوين محصولات اين شرکت را خريداری کنند و ابراز اميدواری کرد که استفاده از ارزهای ديجيتال در خريدوفروش و فعاليت‌های مالی روزمره گسترش يابد.

کای شفيلد، مدير بخش ارزهای ديجيتال در شرکت «ويزا»، به خبرگزاری رويترز گفت: «ما شاهد افزايش تقاضای مشتريان در سراسر جهان برای خريد و استفاده از ارزهای ديجيتال هستيم و مشتريان می‌خواهند که شرکت ما نيز ابزارها و راهکارهای مناسبی برای استفاده از ارزهای ديجيتال در اختيار آن‌ها قرار دهد».

در مقطع فعلی، مشتريان «ويزا» که در حساب مرتبط با اين شرکت اندوخته ارز ديجيتال دارند هنگام استفاده از اين کارت اعتباری برای پرداخت‌های خود بايد يک حق‌الزحمه ويژه به منظور تبديل ارز ديجيتال به پول‌های رايج بپردازند.

اين عمليات تبديل ارز برای موسسه فروشنده نيز درصدی هزينه اضافی و دردسرهای اداری و حسابداری دارد.

از اين پس شرکت «ويزا» با استفاده از بلاک‌چين ارز ديجيتال «اتريم»، عمليات و هزينه تبديل پول‌های رايج به ارزهای ديجيتال و برعکس را حذف می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز/ش.ر/ک.ر
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG