لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۰:۵۷

نمایش ضعیف والیبال ایران مقابل آمریکا


ضعیف‌ترین نمایش ایران در دست آخر با آمریکا بود که با نتیجه دور از انتظار ۲۵-۱۲ باخت

در جام جهانی والیبال تیم والیبال ایران با نمایشی ضعیف در برابر آمریکا شکست خورد. این ششمین شکست ایران در هفت بازی اخیرش مقابل تیم ملی آمریکاست.

ایران همچنین چهارمین شکست خود را در ششمین بازی‌اش از جام جهانی ۲۰۱۹ متحمل شد.

شاگردان ایگور کولاکوویچ حالا در جدول رده‌بندی جزو چهار تیم انتهای جدول هستند. ژاپن میزبان مسابقات رتبه چهارم را در اختیار دارد.

ایران به تازگی در تهران به جام قهرمانی آسیا دست یافت و باز هم مانند یکسال اخیر، با همان ترکیب و با حداقل تغییر روانه ژاپن شد.

تنها غایب ایران محمد موسوی است که مرخصی گرفت تا به جای جام جهانی، راهی لیگ لهستان شود. جالب اینکه در اتفاقی نادر، کسی جایگزین موسوی نشد و ایران با ۱۳ نفر و یک یار کمتر در جام جهانی حضور یافته است.

خستگی مفرط بازیکنان باعث شد نفراتی نظیر سعید معروف و فرهاد قائمی در جریان جام جهانی دچار مصدومیت شوند. قائمی ادامه مسابقات را از دست داده.

کم انگیزگی نیز نزد اعضای تیم ملی مشهود است. موضوعی که باعث شد ایران حتی مقابل مصر تیم چهارم آفریقا نیز شکست بخورد، تیمی که انگار نزد برخی بازیکنانش، عطش و اشتیاقی برای ادامه دیدارها وجود ندارد.

ضعیف‌ترین نمایش ایران در دست آخر با آمریکا بود که با نتیجه دور از انتظار ۲۵-۱۲ باخت. نتیجه‌ای کاملاً یکطرفه که عمدتاً برای تیم‌های درجه سه در برابر رقبای تراز اول به ثبت می‌رسد.

ایران سه بر یک مغلوب شد و در هیچ یک از سه ستی که واگذار کرد، از امتیاز ۱۸ بالاتر نرفت.

همین تیم باید مهیای حضور در مسابقات مقدماتی المپیک در قاره آسیا شود که آخرین فرصت برای کسب سهمیه است.

مقابل آمریکا جواد کریمی، علی‌اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، امیر غفور، مسعود غلامی، میلاد عبادی‌پور و محمدرضا حضرت‌پور ترکیب اصلی ایران را شکل می‌دادند.

آرون راسل با کسب ۱۸ امتیاز برای آمریکا امتیاز آورترین بازیکن زمین شد. امیر غفور نیز امتیاز آورترین بازیکن ایران بود.

کولاکوویچ بعد از شکست تیمش گفت: «آمریکایی‌ها با کیفیت مطلوبی سرویس زدند. ست دوم متعادل‌تر بود. ما خوب بازی کردیم ولی در مقاطعی فاصله زیادی از سطح آمریکا داشتیم.»

سعید معروف کاپیتان ایران هم در نشست خبری گفت: «روز ما نبود. فقط در ست دوم توانستیم کیفیت‌مان را به نمایش بگذاریم. آن‌ها قوی‌تر از ما سرویس زدند. آمریکا یکی از بهترین تیم‌های جهان است.»

ورزش سه در گزارش خود می‌نویسد: «ایران شکستی تحقیرآمیز در هیروشیما خورد تا همچنان در شرایط نامطلوبی قرار داشته باشد.»

تونس که تا این لحظه موفق به کسب پیروزی نشده، رقیب بعدی تیم ملی ایران است.

برزیل، آمریکا و لهستان در رده‌های اول تا سوم جدول رده‌بندی جام جهانی‌اند. تونس و استرالیا نیز در انتهای جدول دوازده تیمی این مسابقات قرار دارند.

XS
SM
MD
LG