پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ تهران ۰۵:۴۵ - ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  حمله فرماندهان سپاه به آمریکا در آستانه سفر روحانی به نیویورک

  از راست: علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه و حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه.
  از راست: علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه و حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه.
  دو فرمانده ارشد سپاه پاسداران در نخستین روز از هفته موسوم به «دفاع مقدس» به سياست‌های ايالات متحده آمريکا در خاورمیانه حمله و تهدید کردندکه سپاه تسلیحات لازم برای نابودی ناوهای آمریکا را در خلیج فارس دارد.
   
  به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، علی فدوی، فرمانده نيروی دريايی سپاه، روز يکشنبه ۳۱ شهريور، گفته که اين نيرو «تسليحات لازم جهت انهدام ناوها و هواپيماهای آمريکا‌يی در خليج فارس» را در اختيار دارد.

  او حضور نیروهای نظامی آمریکا در خلیج فارس را به معنی «قرار گرفتن آنها در معرض نابودی کامل» دانسته است.
   
  حسين سلامی، جانشين فرمانده کل سپاه هم، اين نهاد را دارای «قدرت ويژه‌ای» توصيف کرده که توانايی آن را دارد تا «تمام شناورها در خليج فارس را متوقف و منطقه را به پارکينگ شناورها» تبديل کند.
   
  اين اظهارات تهديدآميز در آستانه سفر حسن روحانی، ریيس جمهوری ايران و همراهانش به آمريکا برای شرکت در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد، بيان می‌شود.

  بسياری از رسانه‌های داخلی و بين‌المللی و ناظران سياسی پيش‌بينی می‌کنند که سفر آقای روحانی به نيويورک و ديدار احتمالی او با باراک اوباما، همتای آمريکایی‌اش، باعث کاهش تنش‌ها ميان ايران و آمريکا و بهبود روابط دو جانبه پس از سه دهه خصومت شود.

  روابط ديپلماتيک و سياسی ايران و آمريکا، پس از حمله دانشجويان مسلمان موسوم به «پيرو خط امام: به سفارت آمريکا در تهران در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ متوقف شد.
   
  آيت‌الله علی خامنه‌ای، ‌رهبر جمهوری اسلامی هفته گذشته از «نرمش قهرمانانه» در سياست خارجی ايران دفاع کرده بود و از سپاه خواسته بود تا در سیاست دخالت نکند.

  ریيس جمهوری ایران نيز در سخنرانی روز یکشنبه خود در مراسم رژه نيروهای مسلح ايران، «ملت ايران» را «آماده مذاکره با غرب» دانسته و گفت: «ما حاضريم به شرط آنکه پيش شرطی برای مذاکره وجود نداشته باشد و مذاکرات از موضع برابر و احترام متقابل صورت گيرد با غرب مذاکره کنيم.»
   
  با وجود اين و به گزارش خبرگزاری فارس، جانشين فرمانده کل سپاه گفته که «نرمش قهرمانانه» به معنی «عقب‌نشينی از خطوط اساسی و منافع ملی و حياتی نيست» و «اين حقوق چيزی نيست که بتوان آن را با هيچ امتيازی معاوضه کرد.»
   
  سردار سلامی با تاکيد بر اينکه «هيچ نرمشی در حقوق هسته‌ای نداريم»، افزوده است: «چارچوب‌های اساسی ما ثابت است و نرمش‌پذير نيست و اهداف آرمانی ما هيچ‌گاه تنزل نمی‌يابد.»
   
  او هشدار داده که هرچقدر اندازه شناورهای حاضر در خليج فارس بزرگتر باشد، «بيشتر در معرض آسيب‌پذيری قرار می‌گيرند» زيرا به گفته آقای سلامی، «موشک‌های ساحل به دريا و دريا به دريای سپاه می‌تواند اين ناوهای بزرگ را به راحتی شکار کند.»
   
  جانشين فرمانده کل سپاه تاکيد کرده است: «هر چه اندازه ناوها بزرگ‌تر باشد، رادارهای ما بهتر آنها را کشف می‌کنند و موشک‌های بالستيک ضدشناور ما نيز با دقتی نزديک به صفر می‌توانند به آنها اصابت و اين ناوها را منهدم کنند.»
   
  دريادار فدوی، فرمانده نيروی دريايی سپاه نيز در سخنانی مشابه با سردار سلامی گفته که «استراتژی بلندمدت آمريکايی‌ها در نيروی دريايی بر مبنای ناو‌های بزرگ بود اما اين ناوها و شناورهای عظيم‌الجثه امروز بيشترين آسيب‌پذيری را در مواجهه با توانمندی سپاه در حوزه مين دريايی، شناورهای تندرو و موشکی دارند.»
   
  به گفته او، آمريکا از «قسمت زيادی از توانمندی‌های سپاه مطلع است»، اما «آنچه آنها مطلع نيستند بسيار گسترده‌تر از آن چيزی است که خبر دارند.»
   
  فرمانده نيروی دريايی سپاه گفته «آمريکا‌يی‌ها از شناورهای تندرو، مين‌های دريايی و موشک ساحل به دريای نيروی دريايی سپاه نگران هستند» و افزوده که «اکنون شناورهای سپاه در تعداد انبوه موجود است که ۲۴ ساعته در خليج فارس حضور دارند.»
   
  نيروی دريايی ايران و نيروی دريايی آمريکا در سال‌های پايانی جنگ ايران و عراق و پس از آنکه نيروهای ايرانی به نفتکش‌های خارجی حمله‌ور شدند و يکی از ناوهای آمريکايی با مين دريايی ايرانی برخورد کرد، در چند نوبت با هم درگير شدند.

  در جريان يکی از اين درگيری‌ها که به عمليات آخوندک مشهور است، بخش اعظم نيروی دريايی ايران در خليج فارس منهدم شد.
   
  اما حالا فرمانده نيروی دريايی سپاه گفته است: «آمريکا برای ادامه تسلط بر دنيا ناچار است که در خليج فارس حضور داشته باشد و منابع انرژی را کنترل کند اما آنها و متحدان‌شان در فکر شليک حتی يک تير هم نيستند.»
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۳
      بعدی 
  توسط: یکی‌ از هالوها
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۲۰:۲۸


  هشت سال آهنگران می‌خوند و شما به عراقیها حمله میکردید ، چه کردید ؟ پس چرا امام جام زهر رو نوشید؟ آمریکایی‌ها ۲۳ روزه لهشون کردند و صدام رو از سولاخ کشیدند بیرون، این دری وری‌ها چیه میگیید ؟ شما اصل مطلب رو بگید : اگه مذاکره بشه کاسبی‌هاتون که کمر بخش خصوصی رو شکسته تموم می‌شه و باید فقط با حقوق‌هاتون سر کنید ، این رو بگید ، آره ، واسه همین دارید خودتون رو جر میدید

  توسط: محمد
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۱۵:۵۷
  نرمش قهرمانانه در اصل چرخش افتضاحانست است که تو مایع جام زهر است .اما چون روشون زیاده کم نمیارند..............

  توسط: نام مستعار
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۱۲:۵۳
  بهتره این عزیزان به جای صحبت های تند و تکراری یک مقدار به فرمایش مقام معظم رهبری توجه کرده و "نرمش قهرمانانه" کنند.

  توسط: نام مستعار
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶
  «موشک‌های بالستيک ضدشناور ما نيز با دقتی نزديک به صفر می‌توانند به آنها اصابت و اين ناوها را منهدم کنند.» -با دقتی نزديک به صفر -

  توسط: شاهنده از: شیراز
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷
  بادرود به شما تلاشگران رادیو فرداوپُرتوان باد نام آوران غیرتمند وکشتی گیران با حمیّت ایرانی.ایزد منّان یار و یاور عاشقان ایران باد

  توسط: جمشید
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۱۱:۱۳
  این آقای سردار هیچ فهمید که چی گفت؟!
  موشکهایی "با دقت نزدیک به صفر" به اهداف میزنند!
  خوش به حال اون اهداف. این آقا هم با چنین موشکهایی بهتره مواظب خودش باشه و چیزی در نکنه :)

  توسط: امیرافخمی زاده از: مشهد
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲
  به نظرم عنوان" حمله" برای این خبر مناسب نیست "انتقاد تند یا شدید "بهتر است من اول که خواندم ترسیدم فکر کردم سپاه حمله نظامی کرده!!!!

  توسط: رجز گویان سپاه پاسداران از: تنگه هرمز
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱
  از رجز گویان سپاه پاسداران میخواهم اگر مردید بزنید نامرده هر کی نزنه بخدا مرد نیستی اگر ناوهای آمریکا رو نزنی ,,
  البته قبلا هم تنگه هرمز رو در صورت تشدید تحریمها میخواستید ببندید که جا زدید ..

  توسط: mohammad از: finland
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱
  با سلام
  یک مشت پیرمرد در سپاه نشسته اند و خواب میبیند.
  سپاه حتی یک روز هم در مقابل ارتش امریکا نمیتواند مقاومت بکند.
  محمد فنلاند

  توسط: گمنام
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۰۹:۲۷
  فکر می کنم حکومت از باج دادن به روسیه خسته شده . چیزی برای باج دادن هم در اثر تحریمات بین المللی برایش باقی نمانده . گفته های این فرماندهان سپاه هم چیزی جز خالی بندی و بلوف نیست و قطعا مصرف داخلی داره

  توسط: نام مستعار
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۰۹:۲۱
  ببینید بحث مفصله اما اصل ماجرا اینه که عده زیادی اعم از جریاناتی در خود ایران و غرب و همچنین تعدادی از دولت های پیرامون ایران و غرب منافع و اهمیت جایگاهشون در عدم تعامل تهران و واشنگتن تعریف شده. از طرف دیگه در مفاهیم اعتقادی هم حکومتی های ایران و هم اسرائیلی ها موضوع "اخر الزمان" یک مبحث محوری هست بطوری که باید اونچه از ظن خودشون موانع ظهور منجی هست رو حذف کنن... لذا، خرافات دینی وابسته به این طرز تفکر ریشه بسیاری از منازعات بزرگ و خطرناک خاورمیانه و جهان در عصر کنونی بوده.
  باید امیدوار بود و منتظر که توافق اوباما و روحانی که اولین سطل آب بر روی آتش نحس این جهالت هاست محقق شود.

  توسط: علی از: شیراز
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۰۷:۵۱
  آقای سلامی از این خالی بندی ها در زمان حمله آمریکا به عراق مرتب از جانب فرماندهان بعث گفته میشد و بله درست نوشتی موشک های شما با دقتی نزدیک به صفر !!!!!!! عمل میکنند . آخه آدم بی سواد اگر آمریکا بخواهد حمله کند با داشتن دستگاههای مجهز اول رادار های شما را کور میکند که اصلا هیچ وسیله الکترونیکی شما کار نکتد.بعدا حمله میکند....

  توسط: بهنام از: ایران
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۰۷:۱۳
  میشه بفرمائید تلفات این عملیات اخوندک که قسمت اعظم !!!نیروی دریایی ما رو نابود کرده برای ما چی بوده ؟؟ فکر نمیکنم قدرت نیروی دریایی ایران فقط همین 3تا ناوچه باشه ...

  توسط: رامین
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۰۵:۲۷
  این دو تا بشر هم که فقط میخوان دلارهاشون با قیمت بالا فروش بره...به خدا دیگه از واژه دشمن خسته شدیم تا کی؟؟؟

  توسط: koroosh
  ۰۱ ۰۷ ۱۳۹۲ ۰۰:۲۶
  به این می گویند کشور امام زمانی که هر فرماندهی هر چی بخواهد می گوید و انگار وزارت امور خارجه هویج است. این وعده انقلاب بود که نظامیان در سیاست دخالت نکنند البته همش در رابطه با ارتش بود و اجرا شد. به خودشان که رسید اصلا قانون بی قانون. خامنه ای یک چیز می گه رییس جمهور یه چیز رییس مجلس یه جیز دیگه بعد دو فرمانده سپاه به همه انها می گن غلط کردید ما می گوییم چی باید بشه. اکثر شان هم از نیروهای چپی تندرو وابسطه به روسیه اما در لباس سپاهی مسلمان.
  صفحه از ۳
      بعدی 

  به ما بپیوندید