چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ تهران ۱۵:۱۶ - ۲۹ ژوئن ۲۰۱۶

  اقتصاد / اقتصاد ایران

  ادامه روند افزايش قيمت دلار و سکه در ايران

  روز پنج شنبه در آخرين روز هفته کاری دلار آمريکا با تداوم روند افزايشی‌اش در مقابل ريال ايران از قيمت ۳۹۰۰ تومان گذشت تا با مرز روانی ۴ هزار تومان تنها صد تومان فاصله داشته باشد.

  صرافی‌های تهران روز پنج شنبه البته به روال هفته‌های اخير از اعلام رقم يکسان برای ارزهای خارجی خودداری می‌کردند اما معدود سايت‌های اعلام کننده قيمت ارز، بهای هر دلار آمريکا را تا ۳۹۵۰ تومان هم گزارش کردند.

  گزارش بابک غفوری آذر در مورد افزایش قیمت دلار
  گزارش بابک غفوری آذر در مورد افزایش قیمت دلارi
  || 0:00:00
  ...    
   
  X

   اين قيمت رکوردی تازه برای برابری ريال و دلار محسوب می‌شود که در تاريخ ارزش اين دو پول بی سابقه است.

  علاوه بر قيمت دلار امريکا، گزارش‌ها حاکی از آن است که قيمت ساير ارزهای خارجی نيز رشد قابل توجهی داشته از جمله يورو پول واحد ۱۷ کشور اروپايی از رقم ۵۳۰۰ تومان فراتر رفته است.

  علاوه بر قيمت ارزهای خارجی، گزارش شده که قيمت سکه طلا نيز همپای ارزهای خارجی افزايش يافته و سکه تمام بهار آزادی به قيمت ۱۵۶۰ هزار تومان رسيده است. قيمت فروش سکه‌های پيش فروش شده تحويل ماه‌های اينده نيز رشد شديد داشته و به عنوان مثال قيمت سکه‌های تحويل فروردين ماه به يک ميليون و هفتصد و هفتاد و پنج هزار تومان رسيده است.

  قيمت سکه و ارز در ايران در يک هفته اخير رشد فزاينده‌ای داشته و دلار امريکا  از ابتدای هفته تاکنون دست کم ۵۰۰ تومان افزايش قيمت را تجربه کرده است.

  اين افزايش‌ها در شرايطی است که تا آغاز دور تازه محدوديت‌های مالی آمريکا بر فروش نفت ايران کمتر از يک هفته باقی مانده و برخی فعالان بازار ارز افزايش‌های اخير را مرتبط با آغاز اين محدوديتها می دانند.

  بر اساس اين محدوديت‌ها از ۱۸ بهمن ماه کشورهايی که نفت ايران را می‌خرند تنها اجاز خواهند داشت تا بهای نفت را به صورت کالايی از محصولات خود به ايران بدهند و اجازه پرداخت نقدی نخواهند داشت.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: نام مستعار
  ۱۳ ۱۱ ۱۳۹۱ ۲۳:۴۵
  افزایش ناگهانی قیمت انواع فولاد در بازار ایران طی روزهای اخیر منجر به رکود ساخت و ساز و در نتیجه بیکاری بسیاری از کارگران در این بخش خواهد شد.اون هم در این روزهای پایانی سال که همه به کار و درآمد نیازمندند

  توسط: نام مستعار
  ۱۳ ۱۱ ۱۳۹۱ ۲۳:۰۴
  نمی دونم این گرانیها چه صدمه ای به حکام ایران میتونه بزنه. قیمت ماست روز یه روز با دلار بالا میره تا چه رسد به خانه و ماشین و ..... تمام فشار گرانی روی مردم عوام میاد. و همه فقط درگیر روزمرگی میشن. همین. این راهی که غرب در پیش گرفته به مردم ایران کمکی نمیکنه. ما باید سالهای سال دیگرو بگذرونیم تا به بلوغ اجتماعی لازم برای داشتن دموکراسی را پیدا کنیم. اونم به شرطی که آزادی لازم برای فکر کردن رو به مردم بدیم

  توسط: منوچهر از: کرمان
  ۱۳ ۱۱ ۱۳۹۱ ۱۷:۵۳
  دلارتا حدی بالا میرود که حکومت را پایین بیاورد .هیچ شک نکنید یکروز صبح که از خواب بیدار میشوید آقایان فرار را برقرار ترجیح داده اند .

  توسط: نام مستعار
  ۱۳ ۱۱ ۱۳۹۱ ۱۴:۰۱
  لعنت به شماها که مملکت ما رو تحت فشار گذاشتین مطمین باشین ما پیروزیم

  به ما بپیوندید