لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۱۱

اوباما در آستانه سفر به مسکو با یک روزنامه منتقد دولت روسیه مصاحبه کردباراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در آستانه سفرِ روز دوشنبه اش به مسکو و دیدار و گفتگو با دمیتری مدودیف همتای روس خود، با یک روزنامه مخالف کرملین، مصاحبه کرد.
رییس جمهوری آمریکا در اين مصاحبه با روزنامه «نووایا گازتا» که روز دوشنبه منتشر می شود گفت از اظهارات دمیتری مدودیف درباره لزوم بهبود قانونگرایی، ساماندهی دستگاه قضایی و رسیدن به جامعه ای آزاد تر در روسیه حمایت می کند.
خبرگزاری رویترز، که به نسخه ای از این مصاحبه دسترسی پیدا کرده از قول اوباما نوشت کاخ سفید به منظور برقراری روابطی گرمتر با کرملین از موضع خود در زمینه حقوق بشر، کوتاه نخواهد آمد.
رییس جمهوری آمریکا گفته است دلیلی وجود ندارد که واشینگتن و مسکو نتوانند در چارچوب احیای روابط میان دو کشور در زمینه تقویت دموکراسی، حقوق بشر و برقراری حکومت قانون همکاری نکنند.
آمریکا و روسیه به دنبال مسایلی همچون گسترش ناتو به شرق، طرح سامانه دفاع موشکی آمریکا در مرکز اروپا و همچنین جنگ روسیه و گرجستان که موجب کمرنگ شدن روابط مسکو واشینگتن شده متعهد شده اند که روابط پیشین را احیا کنند.
نووایا گازتا، از روزنامه های منتقد سیاست های کرملین است.
آنا پولیتکوفسکایا، روزنامه نگار منتقد سیاست های مسکو که در سال ۲۰۰۶ کشته شد در این روزنامه كار می كرد.

XS
SM
MD
LG