لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۱۷

«۳۰ تن از اعضای خانواده های اعضای جبهه مشارکت بازداشت شدند»


بر پايه گزارش های رسيده، نيروهای امنيتی جمهوری اسلامی حدود ۳۰ تن از خويشاوندان اعضای جبهه مشارکت را هنگام شرکت در مراسم «دعای کميل»، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده اند.

بگزارش «نوروز»، وب سايت خبری جبهه مشارکت، زهرا مجردی و علی ميردامادی، همسر و فرزند محسن ميردامادی دبيرکل دربند ِ جبهه مشارکت، همسر و برادر عبدالله رمضانزاده (سخنگوی دولت در زمان رياست جمهوری محمد خاتمی)، محمدرضا جلايی پور، همسر مرتضی الويری، فريده ماشينی و هادی حيدری روزنامه نگار و کاريکاتوريست، در ميان همين بازداشت شدگان اند.

«نوروز» می نويسد: اين «مراسم دعای کميل» شب گذشته (شب جمعه) به منظور دُعا برای آزادی شهاب الدين طباطبايی، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، در منزل پدر همسر وی برپا شده بود.

به گزارش «نوروز»، درميانه ی ِ اين مراسم، مردی ناشناس وارد محل برگزاری دعای کميل می شود و از حاضران ميخواهد که تلفن های همراه خود را به او تحويل دهند. پس از جمع آوری تلفن های همراه، مامورانی که خود را پليس امنيت معرفی می کردند، زن ها و مردهای شرکت کننده در اين مراسم را از يک ديگر جدا می سازند، و سپس به مردان دستبند می زنند، و آنها را با خود بردند.

«نوروز» می افزايد: همه حاضران در اين مراسم بازداشت، و با سه خودروی «ون» به مکانی نامعلوم منتقل شدند.
XS
SM
MD
LG