لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۰۲

مسولان ارشد امنیتی امریکا ،باراک اوباما را در جریان احتمال حمله تروریستی، در مراسم دهمین سالگرد حملات یازدهم سپتامبر قرار دادندکاخ سفید واشنگتن می گوید بلند پایه ترین مسوولان امنیتی امریکا ، باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور را در جریان خبرهایی گذاشته اند که بر پایه آنها ، القاعده برای حملاتی تروریستی به امریکا ، در دهمین سالگرد رویداد تاریخی 11 سپتامبر برنامه ریزی کرده است .

باراک اوباما به این مسوولان فرمان داده که تلاش هایشان را برای مقابله با چنین خطری دو چندان کنند .

"جان کارنی" سخنگوی دولت امریکا در همین رابطه گفت :" جان برنن" مشاور کاخ سفید در امور ضد تروریسم و "تام دانیلن" مشاور پرزیدنت اوباما در زمینه امنیت ملی ، چکیده تازه ترین اطلاعات درباره خطر عملیات تروریستی همزمان با دهمین سالگرد حملات مرگبار به واشینگتن و نیویورک را در اختیار رئیس جمهوری جمهوری آمریکا گذاشتند .

جان کارنی افزود :" در این دیدار که برای جمع بندی اطلاعات مربوط به چنین خطری انجام گرفت ، باراک اوباما به نهادهای امنیتی کشورش بار دیگر فرمان داد که تلاش هایشان رادر راه مقابله با این خطر دو چندان کنند و تمامی احتیاط های لازم را به عمل آورند .
همزمان هیلاری کلینتون وزیر خارجه امریکا تاکید کرده که مسوولان در حال بررسی اخباری هستند که بر پایه آنها ، القاعده در پشت پرده عملیات تروریستی احتمالی در دهمین سالگرد یازدهم سپتامبر است .
به گفته خانم کلینتون این خبرها هر چندموثق هستند اما تایید نشده اند.

خانم کلینتون گفت :"این خطر را جدی گرفته ایم و مسوولان محلی، ایالتی و سراسری برای مقابله با آن ، کلیه گام های لازم را برداشته اند".
خانم کلینتون اضافه کرد" دلیل علنی کردن این خطر این است که میلیون ها نیویورکی و امریکایی هشیار و در حال آماده باش به عنوان چشم و گوش به خدمت گرفته شوند ."


همزمان، کاخ سفید می گوید به رغم انتشار خبرهایی درباره احتمال حملات تروریستی به امریکا در سالروز حملات یازدهم سپتامبر، در برنامه کاری باراک اوباما تغییری داده نشده است . آقای اوباما قرار است روز یکشنبه در برنامه گرامیداشت یاد قربانیان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر 2001 از نیویورک،شنکزویل ِ در پنسیلوانیا، و پنتاگون بازدید کند. در پیشاپیش دهمین سالگرد این حملات، تدابیر امنیتی در سراسر امریکا شدت گرفته است.
XS
SM
MD
LG