لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۴:۵۸

روحانی در داووس، سرمایه‌گذاران خارجی را به ایران دعوت کرد

حسن روحانی روز پنج‌شنبه در مجمع جهانی اقتصاد از سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران دعوت کرد. او همچنین خاطرنشان ساخت که ایران ظرفیت آن را دارد تا سه دهه آینده جزو ۱۰ قدرت بزرگ اقتصادی جهان باشد. رادیو فردا گزارش سخنرانی او را به صورت هم‌زمان منتشر کرده است.


۱۳:۳۴ ۳.۱۱.۱۳۹۲
اولاف فایکس تویت، دبیرکل شورای جهانی کلیساها، که در اجلاس داووس حضور یافته است با اشاره به سخنرانی حسن روحانی چنین توییت کرده است: رئیس جمهور روحانی ایران را به یک شریک قابل اعتماد برای همه کشورها تبدیل خواهد کرد. او از حضور اپوزیسیون در دولت اینده سوریه حمایت می‌کند.
۱۳:۳۰ ۳.۱۱.۱۳۹۲
فریدون خاوند، تحلیل‌گر اقتصادی با اشاره به سخنان آقای روحانی و دعوت او از سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران به رادیو فردا می‌گوید که شرکت‌های اروپایی روی پیشرفت توافقنامه ژنو شرط‌بندی کرده‌اند و به زودی نمایندگان برخی از غول‌های تجاری جهان به ایران خواهند رفت، اما در این میان مسئله تغییر سیاست‌های اقتصادی جمهوری اسلامی نسبت به بخش خصوصی اهمیت دارد و عامل موفقیت یا شکست آن خواهد بود.
۱۳:۲۴ ۳.۱۱.۱۳۹۲
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هم یکی از سخنرانان امروز این اجلاس خواهد بود. مشخص است که اشاره کلاوس شاب درباره کشورهایی که ایران به رسمیت می‌شناسد یا در آینده خواهد شناخت، متوجه اسرائیل بوده است. اما روحانی به این سخن که با خنده همراه بود، پاسخی نداد.
۱۳:۱۹ ۳.۱۱.۱۳۹۲
توییت‌هایی که حاضران در اجلاس داووس منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد این سه بخش از سخنان حسن روحانی مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. اول، بازسازی رابطه ایران با جهان. دوم، ایران آمادگی تامین امنیت انرژی جهان را دارد. سوم، ایران در سه دهه آینده جزو ۱۰ قدرت بزرگ اقتصادی جهان خواهد بود.

بیشتر

XS
SM
MD
LG