لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۱۴

روحانی در داووس، سرمایه‌گذاران خارجی را به ایران دعوت کرد

حسن روحانی روز پنج‌شنبه در مجمع جهانی اقتصاد از سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران دعوت کرد. او همچنین خاطرنشان ساخت که ایران ظرفیت آن را دارد تا سه دهه آینده جزو ۱۰ قدرت بزرگ اقتصادی جهان باشد. رادیو فردا گزارش سخنرانی او را به صورت هم‌زمان منتشر کرده است.


۱۲:۳۰ ۳.۱۱.۱۳۹۲
حسن روحانی روز چهارشنبه در آستانه سفر به سوئیس گفت که شاید علت دعوت از او برای حضور در این اجلاس اشتیاق دنیا برای آشنایی با «چهره جدید» ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری بوده است. اما این عبارت «چهره جدید» به نوعی یادآور موضوع اصلی اجلاس این دوره داووس نیز می‌تواند باشد: «تغییر شکل جهان: نتایج آن در اجتماع، سیاست و تجارت».
۱۲:۳۶ ۳.۱۱.۱۳۹۲
حسن روحانی را در این سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، بیژن زنگنه، وزیر نفت و حسین فریدون، مشاور رئیس جمهور همراهی می‌کند.
۱۲:۴۲ ۳.۱۱.۱۳۹۲
یان برمر، استاد علوم سیاسی دانشگاه نیویورک که اکنون در داووس حضور دارد، در توییتر نوشته است که دو مورد از عمده‌ترین تنش‌های ژئوپلتیک در جهان سال ۲۰۱۴ میان این کشورهاست: ۱- چین و ژاپن ۲-ـایران و عربستان سعودی.
۱۲:۴۵ ۳.۱۱.۱۳۹۲
سخنرانی حسن روحانی آغاز شد. پیش از او محمد خاتمی در سال ۲۰۰۴ به عنوان رئیس جمهور ایران در این اجلاس سخنرانی کرده بود.
۱۲:۴۸ ۳.۱۱.۱۳۹۲
نوک انتقاد حسن روحانی معطوف به سیاست‌های جهانی شدن است. او بحران اقتصادی جهانی این سال‌های اخیر را ناشی از این سیاست‌ها دانسته است که به گفته او از عدالت اجتماعی فاصله می‌گیرد.
۱۲:۴۹ ۳.۱۱.۱۳۹۲
روحانی: ایران ظرفیت آن را دارد که در دهه‌های آینده جزو ۱۰ قدرت بزرگ اقتصادی قرار گیرد.
۱۲:۵۴ ۳.۱۱.۱۳۹۲
روحانی از آمادگی دولت خود برای همکاری‌های منطقه‌ای و ایجاد روابط عمیق با کشورهای همسایه ایران سخن می‌گوید. به گفته او روابط ایران با اروپا نیز با توافق ژنو در روزهای پیش روی کاملا عادی خواهد شد. ضمن آن که ارتباط دو کشور ایران و آمریکا نیز وارد فاز تازه‌ای شده و برای اولین بار مقامات جمهوری اسلامی و آمریکا با یکدیگر گفت‌وگو کرده‌اند.
۱۲:۵۸ ۳.۱۱.۱۳۹۲
سخنرانی آقای روحانی به مسئله هسته‌ای کشیده شد. او بار دیگر اعلام کرد که ایران در پی دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست. او تاریخ را شاهد سخن خود گرفته است و می‌گوید که در طول سده‌ها ایران هیچ گاه به سرزمینی هجوم نبرده است.
۱۲:۵۹ ۳.۱۱.۱۳۹۲
روحانی توافقنامه هسته‌ای ژنو را پیش‌درآمد توافقات کلان آینده عنوان کرد.
۱۳:۰۲ ۳.۱۱.۱۳۹۲
امنیت انرژی، فراز آخر سخنرانی روحانی است. او می‌گوید که ایران آمادگی دارد با تکیه بر ذخایر غنی خود در تامین امنیت انرژی جهان همکاری کند که امری کلیدی در دنیاست.

بیشتر

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG