لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۵۳

روحانی در داووس، سرمایه‌گذاران خارجی را به ایران دعوت کرد

حسن روحانی روز پنج‌شنبه در مجمع جهانی اقتصاد از سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران دعوت کرد. او همچنین خاطرنشان ساخت که ایران ظرفیت آن را دارد تا سه دهه آینده جزو ۱۰ قدرت بزرگ اقتصادی جهان باشد. رادیو فردا گزارش سخنرانی او را به صورت هم‌زمان منتشر کرده است.


۱۳:۳۴ ۳.۱۱.۱۳۹۲
اولاف فایکس تویت، دبیرکل شورای جهانی کلیساها، که در اجلاس داووس حضور یافته است با اشاره به سخنرانی حسن روحانی چنین توییت کرده است: رئیس جمهور روحانی ایران را به یک شریک قابل اعتماد برای همه کشورها تبدیل خواهد کرد. او از حضور اپوزیسیون در دولت اینده سوریه حمایت می‌کند.
۱۳:۳۰ ۳.۱۱.۱۳۹۲
فریدون خاوند، تحلیل‌گر اقتصادی با اشاره به سخنان آقای روحانی و دعوت او از سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران به رادیو فردا می‌گوید که شرکت‌های اروپایی روی پیشرفت توافقنامه ژنو شرط‌بندی کرده‌اند و به زودی نمایندگان برخی از غول‌های تجاری جهان به ایران خواهند رفت، اما در این میان مسئله تغییر سیاست‌های اقتصادی جمهوری اسلامی نسبت به بخش خصوصی اهمیت دارد و عامل موفقیت یا شکست آن خواهد بود.
۱۳:۲۴ ۳.۱۱.۱۳۹۲
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هم یکی از سخنرانان امروز این اجلاس خواهد بود. مشخص است که اشاره کلاوس شاب درباره کشورهایی که ایران به رسمیت می‌شناسد یا در آینده خواهد شناخت، متوجه اسرائیل بوده است. اما روحانی به این سخن که با خنده همراه بود، پاسخی نداد.
۱۳:۱۹ ۳.۱۱.۱۳۹۲
توییت‌هایی که حاضران در اجلاس داووس منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد این سه بخش از سخنان حسن روحانی مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. اول، بازسازی رابطه ایران با جهان. دوم، ایران آمادگی تامین امنیت انرژی جهان را دارد. سوم، ایران در سه دهه آینده جزو ۱۰ قدرت بزرگ اقتصادی جهان خواهد بود.
۱۳:۱۵ ۳.۱۱.۱۳۹۲
روحانی می‌گوید ایران خواهان برقراری روابط با «همه» کشورهایی است که آن را به رسمیت شناخته است. آقای شواب نیز به شوخی گفت، همه کشورهایی که به رسمیت می‌شناسید یا حتی کشورهایی که در آینده به رسمیت خواهید شناخت، اما آقای روحانی پاسخی به این سخن نداد.
۱۳:۱۲ ۳.۱۱.۱۳۹۲
روحانی بر انتخابات آزاد در سوریه تاکید می‌کند و می‌گوید رای مردم هر چه بود، همه باید بپذیرند.
۱۳:۱۱ ۳.۱۱.۱۳۹۲
کلاوس شواب درباره سوریه و راه‌حل ایران می‌پرسد. روحانی از حضور «گروه‌های تروریستی» در سوریه اظهار تاسف می‌کند که به گفته او از تمام منطقه به آنجا آمده‌اند. آقای روحانی می‌گوید کشورهای حامی این «تروریست‌ها» را نصیحت کنیم چرا که نوبت بعدی خود آنها خواهند بود.
۱۳:۰۹ ۳.۱۱.۱۳۹۲
پرسش از روحانی و پاسخ‌های او در ادامه نشست. پرسش‌ها تا اینجا درباره مسئله هسته‌ای است که آقای روحانی می‌گوید توافقنانه ژنو به نفع همگان است.
۱۳:۰۳ ۳.۱۱.۱۳۹۲
و در نهایت رئیس جمهور ایران از کلاوس شواب و سرمایه‌گذاران جهانی برای سفر به ایران و آشنایی با فرهنگ ایرانیان دعوت به عمل آورد. سخنرانی او به پایان رسید.
۱۳:۰۲ ۳.۱۱.۱۳۹۲
امنیت انرژی، فراز آخر سخنرانی روحانی است. او می‌گوید که ایران آمادگی دارد با تکیه بر ذخایر غنی خود در تامین امنیت انرژی جهان همکاری کند که امری کلیدی در دنیاست.

بیشتر

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG