لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۲۹

واکنش‌ها به دومین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران


در پی برگزاری دومین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران، به گزارش ایرنا دست‌کم ۹ نهاد مختلف جوابیه‌هایی به اظهارات مطرح‌شده در این مناظره صادر کردند.

از جمله، ساعاتی پس از مناظره، مسعود جزایری، سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح، برای دومین بار در روزهای اخیر هشدار داد که نامزدها از «ورود مناقشه‌آمیز به مسائل نظامی» خودداری کنند. حسن روحانی در جریان مناظره عده‌ای را متهم کرده بود که «برای بر هم زدن برجام ... شهرهای زیرزمینی را نشان دادند و روی موشک‌ها شعار نوشتند».

مرکز رسانه‌ای و دیپلماسی وزارت خارجه نیز با اشاره به آنچه «نبرد رسانه‌ای کنونی با طرف آمریکایی درباره برجام» خوانده، از نامزدها خواسته است از این موضوع برای حمله به سیاست خارجی دولت روحانی سوء استفاده نکنند.

مطرح شدن چند موضوع دیگر در جریان مناظره، از جمله قرارداد کرسنت، غنی‌سازی اورانیوم، فضای مجازی، و فعالیت‌ها در عرصه سینما و موسیقی نیز با واکنش‌های چند نهاد مرتبط روبه‌رو شده و جوابیه‌های آنها را در پی داشته است.

سومین و آخرین مناظره شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری قرار است روز جمعه با موضوع «مسائل اقتصادی» در تلویزیون دولتی ایران برگزار شود.

XS
SM
MD
LG