لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۰۲:۴۹

طالبان جسد چهار نفر را در میدانی در هرات آویزان کردند


گروه طالبان جسد یک نفر را در میدان مرکزی شهر هرات افغانستان از جرثقیل آویزان کرده و جسد سه نفر دیگر را نیز برای نمایش عمومی به نقاط دیگر شهر برده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز شنبه ۳ مهر از قول وزیر احمد صدیقی یکی از شاهدان عینی که داروخانه‌ای در میدان مرکزی هرات دارد، می‌نویسد چهار جسد به میدان آورده شد و یکی از آنها از جرثقیل آویزان شد و بقیه اجساد برای نمایش عمومی به دیگر نقاط شهر برده شد.

به گفته وی، طالبان اعلام کرده که این چهار نفر در جریان آدم‌ربایی توسط پلیس طالبان کشته شده‌اند.

پایگاه خبری طلوع‌نیوز افغانستان نیز در گزارشی دیگر به این رخداد پرداخته است.

این گزارش با اظهارات ضیاءالحق جلالی، رئیس پلیس هرات و منصوب طالبان، همراه است که می‌گوید ماموران طالبان یک پدر و پسر را که توسط چهار نفر ربوده شده بودند، نجات دادند و این چهار آدم‌ربا در جریان درگیری کشته شدند.

وی گفت یک نیروی طالبان و یک فرد غیرنظامی نیز در این درگیری زخمی شدند.

ملا نورالدین ترابی از بنیانگذاران گروه افراطی طالبان و سرپرست اداره زندان‌ها در دولت جدید طالبان هفته جاری به آسوشیتدپرس گفته بود که این گروه دوباره مجازات اعدام و قطع دست را به اجرا خواهد گذاشت؛ اگرچه احتمالا اجرای این احکام در منظر عمومی نخواهد بود.

در این میان طلوع‌نیوز می‌نویسد اجسادی که در میدان هرات آویزان شده متعلق به چهار نفر بوده که طالبان می‌گوید یک بازرگان را به همراه فرزندش ربوده بودند.

به گفته مقام‌های طالبان، این افراد صبح روز شنبه در درگیری با افراد طالبان کشته شدند و جسدهای آنان را «برای درس عبرت به دیگر آدم‌ربایان»، در چهارراه‌های شهر آویز کرده‌اند.

این گزارش می‌گوید پدر و پسری که از بند آدم‌ربایان رها شده‌اند، اکنون نزد طالبان هستند: «نزدیکان ربوده‌شده‌گان می‌گویند که آدم‌ربایان این پدر و پسر را از مقابل مغازه‌شان در منطقه دوزادهم شهر هرات ربودند».

طلوع‌نیوز می‌گوید سال‌هاست در هرات پدیده آدم‌ربایی رواج دارد و هفته پیش نیز نیروهای طالبان یک کودک را از دست آدم‌ربایان آزاد کردند.

با استفاده از گزارش‌های طلوع‌نیوز و خبرگزاری آسوشیتدپرس؛ د.خ/س.ن

XS
SM
MD
LG