لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ تهران ۰۲:۱۴

همراهی خانواده یک دوتابعیتی زندانی دیگر با اعتصاب غذای همسر نازنین زاغری


ریچارد رتکلیف و الیکا آشوری

از ۱۷ روز پیش ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، شهروند ایرانی بریتانیایی، در مقابل ساختمان وزارت خارجه بریتانیا در لندن دست به اعتصاب غذا زده است؛ اعتصاب غذا برای اعتراض به صدور دوباره حکم زندان برای خانم زاغری و در عین حال اعتراض به رویکرد دولت بریتانیا در رسیدگی به این پرونده.

آقای رتکلیف که خواستار پرداخت بدهی ۴۰۰ میلیون دلاری دولت بریتانیا به ایران و حل مشکل نازنین زاغری است، به روزنامه گاردین گفته است دولت بریتانیا «هیچ استراتژی»ای برای این پرونده ندارد.

در این روزها افراد زیادی به محل این اعتراض رفته‌اند و با آقای رتکلیف همراهی کرده‌اند، از جمله اعضای خانواده یک زندانی دیگر ایرانی بریتانیایی؛ انوشه آشوری. از کیانوش فرید در این‌باره و حضور الیکا آشوری، فرزند انوشه آشوری، در کنار ریچارد رتکلیف بشنوید:

هفدهمین روز اعتصاب غذای ریچارد رتکلیف همسر نازنین زاغری
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00
لینک مستقیم

از میان حمایت‌هایی که از حرکت ریچارد رتکلیف انجام شده، می‌توان به نامه گروهی از اساتید دانشگاه یونیورسیتی کالج لندن به سفیر ایران در بریتانیا نیز اشاره کرد که گفته‌اند در قبال بازگردانده شدنِ نازنین زاغری به بریتانیا آماده‌اند که در ایران یک مرکز توانمندی برای بیماران مبتلا به کرونا بسازند. این استادان دانشگاه گفته‌اند که چنین مرکزی را پیشتر در هند احداث کرده بودند.

XS
SM
MD
LG