لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۰:۲۴

بهترین برند خودرو در آمریکا کدام است؟


سوبارو در ساخت خودورهای رالی مهارت زیادی دارد

بازار خودرو آمریکا یکی از جذاب‌ترین و پررونق‌ترین بازارهای خودرو در جهان است، اما در سالی که گذشت، بهترین نشان خودرو در این بازار پررقابت به کدام شرکت تعلق گرفت؟

یکی از معتبرترین بررسی‌ها در بازار خودرو جهان را مؤسسه Consumer Reports انجام می‌دهد و بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی این مؤسسه، برند ژاپنی سوبارو بهترین نشان خودرویی در بازار آمریکاست. سوبارو خودروساز ژاپنی است که در ساخت خودورهای رالی مهارت زیادی دارد و خودروهای این شرکت به دوام بالا و هندلینگ عالی معروف‌اند.

این شرکت همچنان از روش موتورهای خوابیده در محصولات خود استفاده می‌کند. در این روش، آرایش سیلندرها موازی زمین است. این عامل سبب می‌شود گرانیگاه خودرو طوری قرار گیرد که فرمان‌پذیری اتومبیل افزایش پیدا کند.

مواردی که برای رسیدن به امتیاز بالا در این بررسی لحاظ شده، نحوه عملکرد در تست‌های جاده‌، میزان رضایت مالکین، ایمنی و قابل اعتماد بودن خودرو بوده و بر اساس این موارد، صد امتیاز در نظر گرفته شده است. محصولات سوبارو توانسته‌اند در مجموع ۸۱ امتیاز به دست آورند.

عکسی از افتتاح خط تولید مزدا CX-50 در آمریکای شمالی، ژانویه ۲۰۲۲
عکسی از افتتاح خط تولید مزدا CX-50 در آمریکای شمالی، ژانویه ۲۰۲۲

رتبه دوم هم در اختیار یک نشان ژاپنی دیگر است. مزدا توانسته ۷۸ امتیاز به‌دست آورد. این شرکت در سال‌های اخیر پیشرفت قابل‌توجهی را تجربه کرده است. مزدا شاید هندلینگ مثال‌زدنی سوبارو را نداشته باشد، اما هزینه تعمیر آن مناسب است و دیر خراب می‌شود، ضمن آن‌که قیمت خودروهای آن هم نسبت به رقبا معقول‌تر است.

در مکان سوم ب‌ام‌و آلمان قرار دارد. این شرکت همچنان بهترین موتورهای احتراق داخلی جهان را می‌سازد و سعی کرده مشکلات کیفیت و دوام را در سال‌های اخیر در خودروهای خود بهبود دهد.

در مکان چهارم باز هم یک شرکت ژاپنی ایستاده است؛ هوندا. هوندا از پرفروش‌ترین خودروها در بازار آمریکای شمالی است و چندین سایت تولیدی در ایالات متحده آمریکا دارد. هوندا همیشه رقیب جدی شرکت تویوتا در زمینه کیفیت و دوام بوده و حالا توانسته از این شرکت از نظر این بررسی برتر باشد.

لکسوس ژاپنی، نشان لوکس تویوتا، هم در مکان پنجم قرار دارد. خودروهای این شرکت با وجود قیمت بالا دارای امکانات بسیار و کیفیت بالایی هستند و طراحی آن‌ها هم از شرکت مادر، تویوتا، بهتر است.

آئودی، پورشه، مینی و تویوتا رتبه‌های ششم تا دهم را کسب کرده‌‌اند. نکته عجیب قرار گرفتن تویوتا در مکان دهم است. با این حال از نظر میزان فروش تویوتا هم‌اکنون پرفروش‌ترین خودروساز در بازار آمریکاست.

تویوتا در سال ۲۰۲۱ میلادی در بازار آمریکا دو میلیون و ۲۷ هزار دستگاه خودرو فروخت. پس از تویوتا، فورد با فروش یک میلیون و ۸۰۴ هزار دستگاه و شورولت با فروش یک میلیون و ۸۰۴ هزار دستگاه قرار داشتند.

از میان نشان‌های خودروسازان آمریکایی، بیوک بیشتر از همه امتیاز به دست آورده و با کسب امتیاز ۷۲ در مکان یازدهم قرار دارد.

شرکت تسلا، به‌رغم رشد خیره‌کننده در سال‌های اخیر، در این بررسی وضعیت مناسبی ندارد و بدترین برند آمریکایی معرفی شد.

در سال‌های اخیر موارد زیادی از خطای سیستم‌های الکترونیک و اشکال در مونتاژ خودروهای تسلا گزارش شده است. با این حال، در میان خودروهای برقی پرفروش بازار آمریکا، تسلا مدل Y با فروش ۱۶۰ هزار دستگاه و مدل سه با فروش ۱۳۸ هزار دستگاه، پرفروش‌ترین خودروهای برقی بازار آمریکا بوده‌اند.

امتیاز به‌دست‌آمده توسط خودروهای شرکت تسلا در این بررسی ۶۰ گزارش شده است. شورولت و مرسدس بنز هم همچون تسلا امتیاز بالایی به‌دست نیاوردند و با امتیاز ۶۰ در انتهای جدول قرار گرفته‌اند.

XS
SM
MD
LG