لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۳۱

پول نقد؛ نوآوری آمازون برای پرداخت!


گزینه جدید آمازون برای پرداخت «آمازون پی‌کد» نام دارد و با همکاری وسترن یونیون انجام می‌شود

جدیدترین نوآوری شرکت آمازون در عرصه پرداخت خریدهای اینترنتی پول نقد است.

این شرکت غول پیکر تجارت اینترنتی روز چهارشنبه ۲۷ شهریور اعلام کرد که گزینه پرداخت با پول نقد را که در ۱۹ کشور دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای مشتریان آمریکایی راه‌اندازی خواهد کرد.

این گزینه که «آمازون پی‌کد» نام دارد، با همکاری یک شرکت نقل و انتقال ارز، موسوم «وسترن یونیون»، اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شرکت آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد در این روش جدید مشتریان می‌توانند در ۱۵ هزار شعبه شرکت وسترن یونیون قیمت کالای خریداری شده را بدون هیچ حق‌الزحمه اضافی با پول نقد پرداخت کنند.

بن ولک، مسئول بخش پرداخت‌های شرکت آمازون گفت: «ما همواره در حال نوآوری برای تسهیل خرید از سوی مشتریان هستیم و اکنون روش «آمازون پی‌کد» را در آمریکا نیز اجرا می‌کنیم».

او افزود: «مشتریان به ما گفته‌اند که به سهولت پرداخت با پول نقد بسیار علاقه‌مند هستند. ما در همکاری با شرکت وسترن یونیون می‌توانیم به مشتریان در زمینه خرید و پرداخت گزینه‌های بیشتری ارائه دهیم و آنها خواهند توانست قیمت کالای خریداری شده را به هر شکلی که ترجیح می‌دهند، پرداخت کنند».

یکی از شعب وسترن یونیون در نیویورک
یکی از شعب وسترن یونیون در نیویورک

این روش یک گزینه دیگر برای خرید خدمات و کالاهای آمازون با پول نقد است. قبل از این نیز مشتریان با مراجعه به شعبات یک داروخانه و یک خواروبار فروشی زنجیره‌ای می‌توانستند مبلغ کارت خرید و کارت هدیه را بپردازند.

این تصمیم جدید شرکت آمازون واکنشی به نگرانی‌های جهانی در مورد احتمال حذف پرداخت با پول نقد تحت تأثیر گسترش شیوه‌های پرداخت دیجیتال از جمله فناوری تشخیص چهره است.

فعالان مدنی می‌گویند روند رو به گسترش پرداخت دیجیتال روی آن گروه از مردم که به شبکه بانکی و اینترنتی دسترسی ندارند، تأثیر منفی خواهد گذاشت و در عین حال می‌تواند اطلاعات و حریم خصوصی افراد را به خطر بیاندازد.

شرکت آمازون گفته است اطلاعات جمع‌آوری شده توسط بانک مرکزی سانفرانسیسکو نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸ در آمریکا ۷۷ درصد از پرداخت خریدها با مراجعه خود فرد صورت گرفته و ۳۹ درصد از کل این مبالغ به صورت پول نقد پرداخت شده است.

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG